Люцернянський лев – символ швейцарської незламності

21.07.2023, 19:33
Люцернянський лев – символ швейцарської незламності
Фото: Facebook

Пам'ятник, який вшановує відвагу і доблесть гвардійців, полеглих при опорі штурму палацу Тюїльрі у день повстання 10.VIII.1792 у Парижі.

Лев Люцерна (нім. Löwendenkmal) – це меморіал в однойменному місті німецькомовної частини Швейцарія. Скульптура розроблена Бертелем Торвальдсеном і висічена у скелі впродовж 1820-1821 років Лукасом Агорном.⁣

На верхній частині видно напис, викарбуваний латиною: «Helvetiorum Fidei ac Virtuti». Дослівний його переклад без втрати змісту наступний: «На вірність і хоробрість швейцарців».⁣

Пам'ятник зображує вмираючого лева, пронизаного списом, який прикриває щит із зображенням геральдичного символу зниклої у вогні революції французької монархії. У голові звіра стоїть ще один щит – із гербом Швейцарії.

Міміка благородної тварини виражає майже людське страждання, його вдалося показати романтично символічно та художньо переконливо. Ліве покалічене у бою з революціонерами.

Напис нижче наводить імена охоронців і надає приблизну кількість солдатів, які загинули (DCCLX = 760) та вижили (CCCL = 350).⁣ Вони без вагань віддали своє життя, захищаючи Французьке королівство.

Відомий американський письменник Марк Твен вихваляв скульптуру смертельно пораненого лева. Він назвав скульптуру «найбільш скорботним і зворушливим каменем у світі».

Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам, як образ минулого стає проявленням сьогоднішніх цінностей, а їхній зміст залежить не тільки від завдань нині, а й проєктів завтра.

Люцернянський лев – символ швейцарської незламності_1
Читайте також:
Історія
Попри щорічні істерики московитів і сіоністів, ми пам'ятаємо українських Героїв. А ще не забудемо про відібрані історичні землі Закерзоння.
28 квітня, 10:27
Історія
Більшовицькі загарбники завжди відрізнялися своїм дикунським ставленням до поневолених народів. Не тільки європейців мордували, а й азійців.
27 березня, 13:27
Історія
Влітку 1912 року у піщаних дюнах між Новими Санжарами та Кустоловим випадково знайдено історичний скарб. 800 предметів із золота та срібла!
18 березня, 20:28
Опінії
Геннадій Геннадійович Москаль – це була, напевно, найяскравіша людина з тих, кого я знав.
18 березня, 10:22
Історія
Геройський Чин крізь призму часу, який по сьогодні надихає на борню за свободу і державність. Вклонімося незламним карпатським січовикам!
15 березня, 13:49
Історія
З нагоди 210-ї річниці від Дня народження славетного українського поета, письменника, митця і пророка нації.
09 березня, 11:15