Люцернянський лев – символ швейцарської незламності

21.07.2023, 19:33
Люцернянський лев – символ швейцарської незламності
Фото: Facebook

Пам'ятник, який вшановує відвагу і доблесть гвардійців, полеглих при опорі штурму палацу Тюїльрі у день повстання 10.VIII.1792 у Парижі.

Лев Люцерна (нім. Löwendenkmal) – це меморіал в однойменному місті німецькомовної частини Швейцарія. Скульптура розроблена Бертелем Торвальдсеном і висічена у скелі впродовж 1820-1821 років Лукасом Агорном.⁣

На верхній частині видно напис, викарбуваний латиною: «Helvetiorum Fidei ac Virtuti». Дослівний його переклад без втрати змісту наступний: «На вірність і хоробрість швейцарців».⁣

Пам'ятник зображує вмираючого лева, пронизаного списом, який прикриває щит із зображенням геральдичного символу зниклої у вогні революції французької монархії. У голові звіра стоїть ще один щит – із гербом Швейцарії.

Міміка благородної тварини виражає майже людське страждання, його вдалося показати романтично символічно та художньо переконливо. Ліве покалічене у бою з революціонерами.

Напис нижче наводить імена охоронців і надає приблизну кількість солдатів, які загинули (DCCLX = 760) та вижили (CCCL = 350).⁣ Вони без вагань віддали своє життя, захищаючи Французьке королівство.

Відомий американський письменник Марк Твен вихваляв скульптуру смертельно пораненого лева. Він назвав скульптуру «найбільш скорботним і зворушливим каменем у світі».

Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам, як образ минулого стає проявленням сьогоднішніх цінностей, а їхній зміст залежить не тільки від завдань нині, а й проєктів завтра.

Люцернянський лев – символ швейцарської незламності_1
Читайте також:
Світ
Захід у пам'ять про жертв застосування зброї масового ураження влітку 1945 року відбудеться 9 серпня. Японія чекає на гостей з усього світу.
13:45
Історія
Це могла бути синергічна дія невдоволених непевних соратників у співпраці зі спеціальними службами СССР. Вони надурили нашу діаспору у США.
06 травня, 13:44
Історія
821 рік тому відбувся Четвертий хрестовий похід. Західні лицарі втопили у крові не мусульман Близького Сходу, але єдиновірців у Візантії.
13 квітня, 15:18
Історія
Не називайте мешканців московії «росіянами» чи «русскими», — це просто дитяча помилка. Зрештою, це правило діє для всіх історичних періодів.
11 квітня, 20:34
Історія
Існує погляд, що Голодомор-геноцид перетворив «українську національну свідомість» на «справу мільйонів»? Частка правди у цій фразі є.
12 березня, 20:32
Полтава
Кожен нарід має власних національних героїв. Але є такі постаті, що єднають різні нації, навіть не сусідні, лиш одним своїм потягом до волі.
11 лютого, 19:28