Маріонетки Кремля намагаються створити власну судову гілку влади у Боснії

СВІТ
12 лютого, 11:34
Маріонетки Кремля намагаються створити власну судову гілку влади у Боснії

Конституційна більшість Національних зборів автономної Республіки Сербської взялася нищити сталий мир у Боснії та Герцеговині.

Таку інформацію з зали парламенту у місті Баня-Лука оприлюднило авторитетне міжнародне видання "Reuters", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Депутати сербської етнічної громади ухвалили у цілому проєкт закону про створення власної судової системи, окремої від решти країни та непідконтрольної владі у Сараєво.

Вказаний нормативно-правовий акт має набути чинності у найближчі пів року, дозволивши автономній Республіці Сербській провадити самостійне судочинство та здійснювати прокурорську діяльність.

Станом на цю мить відомо, що представники інших двох провідних громад Боснії та Герцеговини – бошняки-мусульмани та хорвати-католики – вже засудили такий, відверто сепаратистський крок, що руйнує підвалини федеративного устрою балканської держави.

Аналітики прогнозують поглиблення внутрішньобоснійської кризи та відновлення етнічного протистояння, яким неодмінно скористаються зацікавлені сторони: перш за все Белград і Москва, а також опосередковано Будапешт.

Своєю чергою дипломатичні місії США і Європейського союзу у Сараєво видали спільну заяву, закликавши лідерів сербської громади припинити розпалювати конфлікт і дотримуватися підписаних у 1995 році мирних Дейтонських угод.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що американські чиновники взялися за кремлівську маріонетку Мілорада Додіка, який не перший рік обіцяє вивести сербів зі складу Боснії та Герцеговини.

Читайте також:
Політика
Тіло колишнього міського голови Кремінної на Луганщині, українофоба та ексрегіонала Володимира Струка зарили у столичну землю.
21 червня, 17:01
Війна
Колишній член Партії Регіонів, а нині ґауляйтер Володимир Сальдо пообіцяв своїм кураторам приєднати Херсонську область до РФ.
19 травня, 19:23
Світ
Самозвана влада непідконтрольного грузинському уряду сепаратистського Цхінвальського регіону оголосила про намір увійти до складу росії.
14 травня, 08:17
Новини
А куди дивилася спецслужба до 2014 року?
21 січня, 12:58
Кримінал
Щомісячно обвинувачений отримував грошове забезпечення у розмірі 31 500 рублів
20 січня, 13:12