На лідера боснійських сербів наклали санкції

СВІТ
08 січня, 15:02
На лідера боснійських сербів наклали санкції
Фото: Axios

Американські чиновники взялися за кремлівську маріонетку Мілорада Додіка, який обіцяє вивести сербів зі складу Боснії та Герцеговини.

Про це свідчить заява, оприлюднена пресслужбою на сайті міністерства фінансів США, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Станом на 8 січня 2022 року американські урядовці запровадили санкції проти лідера боснійських сербів у зв'язку з "загрозою стабільності та територіальної цілісності Боснії та Герцеговини".

У мінфіні США додають, що Додік причетний до масштабних розкрадань бюджету своєї країни та численних корупційних схем, зокрема лобіюванні інтересів бізнесменів із РФ.

Водночас американський Державний департамент і собі оголосив про заборону на видачу віз кільком іншим неназваним чиновникам з оточення лідера боснійських сербів, які покривали корупцію та розпалювали сепаратистські настрої.

Як стверджують аналітики, прогнозовано на Балканах назріває потенційний новий конфлікт, який буде на руку одразу трьом гравцям: Анкарі, Будапешту та Москві, – котрі зацікавлені у дестабілізації ситуації в регіоні.

Що ж стосується Європейського союзу, то, на відміну від США, там поки не вдалося узгодити свій пакет санкцій, оскільки угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан всіляко протидіє цьому.

Між тим, як уже інформував "Останній Бастіон", днями сербські військові вирішили провести навчання біля адмінмежі з Косово.

Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Світ
Україні слід нарешті визнати незалежність Косова, адже тамтешні влада з суспільством – цілком і повністю на нашому боці.
17 травня, 19:23
Світ
Діалог Белграда і Приштини щодо усталення двосторонніх відносин продовжиться на рівні головних перемовників 13 травня у Брюсселі.
05 травня, 18:01
Світ
Попри геополітичну та воєнну поразку московії в Україні, путінський режим не полишає спроб розпалити новий конфлікт на Балканах.
14 квітня, 17:56
Світ
Чергова кремлівська маріонетка, яка волею сербського народу опинилася у президентському кріслі у Белграді, йде шляхом Пуйла.
27 березня, 17:28
Світ
Так звана "порохова діжка Європи" знову може вибухнути через відцентрові дії кремлівських маріонеток сербського походження.
22 лютого, 08:33
Світ
Чорногорська влада дозволила Москві диктувати умови щодо того, як їй поводитися з представниками української громади.
19 лютого, 11:34