Маємо завершити справу наших пращурів із лав УСС, УВО та УПА

ВІЙНА
30.10.2022, 18:18
Маємо завершити справу наших пращурів із лав УСС, УВО та УПА
Фото: Facebook

Захист України – це не лише про землі та людей. Це ще і захист цінностей, які зробили нас такими, що коли прийшла біда.

24 лютого 2022-го над Києвом тягнувся чорний дим, а черга авто вибудувалась на проспекті Перемоги в сторону виїзду з міста. Я сидів в парку КПІ з дитиною і дружиною, дивився на паніку навколо, заспокоював їх та пояснював, що не маю морального права поїхати, кинути Україну і рідне місто в годину біди.

Відчуваю обов'язок брати зброю до рук і йти захищати їх та свою країну. Коханій було боляче прийняти цей вибір, Марк не розумів і просто просив маму не плакати.

Треба віддати належне моїй дружині: вона зібралась і благословила, сказала, що раз я так вирішив, то значить так правильно. Другий раз проявила силу, коли відмовилась і сама залишити Київ.

Як я її не вмовляв поїхати, перші тижні була тут...

Того злощасного лютневого ранку багато українців свідомо захотіли бути підтримкою, надійним тилом і не лишали захисникам вибору. Київ ми мали утримати за будь-яку ціну, бо за нашими спинами були вони, не лише рідні стіни, але і найдорожче – жінки та діти.

За ці 8 місяців служби було так багато всього, життя змінилось настільки, що вберегти себе справжнього здавалось не вийде. Але постійна підтримка коханої та дитини, відчуття того, що вони десь тут, можливість зрідка бачити їх, надавали й надають сили триматись.

Як не вимагають від нас командири забути про те, що колись ми були цивільними людьми, маємо звикнути до думки, що тепер військовики та наше життя вже ніколи не буде таким як було. Але єдине що тримає на цьому світі – це впевненість.

Так, упевненість, що боремось ми саме за те, щоби зберегти своє минуле життя, все те, що збудували в ньому, захистити свої родини, свої міста і країну. За своє право бути вільними та незалежними, мати за найвищу цінність свободу, гідність та право самостійно визначати своє майбутнє. 

Тому, захист України – це не лише про землі та людей. Це ще і захист цінностей, які зробили нас такими, що коли прийшла біда, то ми не побігли з рідних міст, а стали на їх захист.

Як ставали на захист України бійці УПА або славетне Козацтво, свято яких ми святкуємо сьогодні. Саме це і таких важливо зберегти.

Автор : Ігор Полуектов
Читайте також:
Політика
Медіаагенція "Останній Бастіон" щиро вітає вітчизняних розвідників з професійним святом! Бажаємо сил і наснаги у спільній борні.
24 січня, 12:29
Війна
Головний редактор "Останнього Бастіону" Дмитро Савченко знову на передовій, боронить Україну на буремному Сході.
17 січня, 20:13
Опінії
Україна потребує реальної політики. По-перше, лідерства, яке б змінило позицію у світі, а по-друге, відмови від синдрому країни-жертви.
16 січня, 08:37
Політика
Понад 2 роки тому кавказькі воїтелі з Баку повернули азербайджанський стяг на більшу частину Карабаху, залишилося визволити Ханкенді.
13 січня, 19:13
Політика
Променистий батько відновленої незалежності Левко Лук'яненко однозначно радіє тому, як ми позбуваємося російського культурного спадку.
31.12.2022, 09:26
Політика
А тим часом у Полтаві Мамаївський каґал пазурами вчепився у боввани катів українського народу – Нікола Ватутіна та Алєксєя Зигіна.
26.12.2022, 08:42