«Ми повинні приїхати з болгаркою і знести паркан в Прирічковому парку Полтави»

ПОЛТАВА
18.03.2021, 12:55
«Ми повинні приїхати з болгаркою і знести паркан в Прирічковому парку Полтави»
Фото: Facebook

У міській раді сьогодні обговорили питання забудови Прирічкового парку Полтави.

Завтра, 19 березня, в Полтавській міській раді відбудеться сесія. На неї винесене питання забудови території біля Ворскли в мікрорайоні Левада.  Місцеві жителі зараз збирають підписи проти зведення в парку трьох багатоповерхівок. 

Нагадаємо, 5 березня неподалік від готелю «Турист» будівельна компанія Novos Development встановила на значній території паркан.

«Ми повинні приїхати з болгаркою і знести паркан в Прирічковому парку Полтави»_1

Полтавка Марина Гіль опублікувала на сайті міської ради петицію проти забудови парку.

 – Я створила петицію, щойно ми побачили паркан в Прирічковому парку. Люди проголосували за неї за рекордний час, – розповіла сьогодні Марина Гіль, авторка петиції. – Ми проти забудови прирічного парку та берега річки Ворскли багатоповерхівками від мосту на Південний вокзал до межі міста впродовж проспекту Миру. Це знищить зелену зону, унеможливить доступ людей до річки. Це загрожує новими аваріями каналізаційної системи, яка перебуває в жахливому стані та може не витримати нового навантаження. Ми наполягаємо на концепції розвитку парку і облаштування місць для відпочинку. Також визначити чіткі межі прирічкового парку. Ми закликаємо не надавати дозволу на розробку детального плану території поблизу готелю «Турист» завтра на сесії. Не голосувати за затвердження детального плану забудови і зупинити забудову берега елітними багатоповерхівками. 


Депутатка Полтавської міської ради Юлія Городчаніна розповіла про кримінальні справи проти забудовника парку.

– Я підтримую мешканців мікрорайону Левада в прагненні зберегти зелену зону і берег Ворскли від забудови. Крім того, переді мною зараз справи, які порушувала прокуратура проти орендарів цих земельних ділянок. Вони закриті зараз, та підстави нікуди не зникли. Тим паче, що ділянки надавалися без земельного аукціону. У мене прохання до депутатів, коли ми будемо розглядати це питання на наступній сесії, а завтра у нас розгляд по іншій ділянці – поблизу готелю «Турист». Вона у нас в пункті про розробку планів територій. На минулій комісії ми виключали ці ділянки, але на сесію вони знову з’явилися в проєкті рішення, тому прошу колег бути уважними і не підтримувати це рішення або виключити ці ділянки з даного проєкту рішення. Якщо ми погодимо детальний план забудови, ми даємо зелене світло будівництву. І справи, які порушувала прокуратура, може порушити міська рада, як власник земель.

Зауважимо, що біля Ворскли іншу ділянку біля ресторану «Турист» планує забудовувати «Полтаватрансбуд».

Компанія Novos Development не збирається прибирати паркан.


– Це ми встановили паркан, обгородили свою територію. Всі знають, що зараз розробляється детальний план території, – розповіла представниця компанії забудовника Ганна Фоміна. – Детальний план був наданий на розташування житлових будинків лише двох земельних ділянок. Зону до річки ми плануємо зробити гарною. Ми хочемо, щоб це стало початком прирічкового парку. Межі парку є визначені і це зазначено в детальному плані. Ми теж хочемо, щоб у Полтаві була гарна набережна.

Завтра о 9:00 біля Полтавської міської ради зберуться жителі Левади, які проти забудови парку.

– Ми повинні провести детальний аудит законності всіх рішень, які приймала попередня влада. Я, як юрист, запевняю, що будь-який суд, крім адміністративного, розіб’є в пух і прах  рішення про надання будь-яких дозволів на забудову Прирічкового парку. На сесії я наполягатиму на тому, щоб створили комісію і я готовий її очолити. Разом із правоохоронними органами треба провести аудит того, як приймались рішення. Якщо завтра під стіни міськради прийде громада, ми повинні з нею піти і знести паркан в Прирічковому парку. Просто приїхали з болгаркою, а я можу всім продемонструвати, як це робити, – сказав Сергій Каплін. – Доки я живий і здоровий, ніякі компанії «сіриків» будувати там нічого не будуть, доки не буде чіткої концепції. Хай нам покажуть, як це буде виглядати і погодять із кожною простою людиною міста і потім ми дамо добро на будівництво, якщо люди захочуть. 

Нагадаємо, визначених чітких меж у Прирічкового парку зараз нема. Це ліс уздовж річки, який потребує очищення від аварійних дерев, прибирання від сміття і облаштування місць відпочинку. 

Чи почне будівництво Сірик на землях біля Ворскли, завтра мають вирішити депутати.

Читайте також:
Полтава
Дослідження майбутньої архітекторки з Полтави визнали найкращим серед усіх робіт у секції «Дизайн архітектурного середовища».
08.04.2021, 09:50
Полтава
Полтавський бізнесмен і забудовник Ігор Сірик кинув трубку, коли почув словосполучення «Прирічковий парк».
06.04.2021, 13:15
Полтава
За добу петиція проти забудови прирічкового парку Полтави набрала 456 голосів.
12.03.2021, 15:45
Полтава
Під час війни Євгеній Фабро подарував дружині-прокурору японський позашляховик за одну копійку.
вчора, 16:12
Полтава
У зв'язку зі складною ситуацією на фронті армія потребує підсилення. Але на відміну від росіян наші захисники цінують якість, не кількість.
вчора, 14:56
Полтава
Громада на березі Кременчуцького водосховища продовжує тонути. Чиновники ніяк не реагують на тривале ремствування населення.
вчора, 08:29