Студентка з Полтави розробила проєкт Прирічкового парку

ПОЛТАВА
08.04.2021, 09:50
Ярослава Добрик
Ярослава Добрик
Фото: Facebook

Дослідження майбутньої архітекторки з Полтави визнали найкращим серед усіх робіт у секції «Дизайн архітектурного середовища».

Магістрантка Навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою Полтавської політехніки Ярослава Добрик презентувала дизайнерський проєкт міського Прирічкового парку на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, повідомляє медіа–центр Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Наукова робота Ярослави Добрик «Ландшафтний дизайн міських прирічкових парків» здобула диплом I ступеня на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Архітектура та містобудування».

Роботу з ландшафтного дизайну визнали найкращою серед 17 поданих на розгляд членів галузевої конкурсної комісії в секції «Дизайн архітектурного середовища». 

«Вода чарує й притягує відвідувачів, викликає у них море позитивних емоцій – від спокою та розслаблення до підняття настрою динамікою й активними рухами. Вода є символом чистоти, нового життя, але водночас, має неймовірну силу, здатну затоплювати, знищувати все на своєму шляху. Стихії природи можна прогнозувати, але з ними важко боротися. Така подвійна характеристика води несе на собі як естетичну насолоду, так і небезпеку для людей та оточуючого середовища. І в першу чергу це стосується прирічкових парків та рекреаційних зон відпочинку біля води», – розповіла про вибір тематики власної наукової роботи Ярослава Добрик.

При підготовці роботи використовувалися історико-теоретичний, порівняльно-історичний, метод комплексного аналізу, емпіричне та експериментальне концептуальне проєктування при виконанні проєктної пропозиції по дизайну Прирічкового парку у місті Полтава.

Наукова робота Ярослави була виконана під керівництвом кандидата архітектури, доцента кафедри архітектури будівель та дизайну Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Людмили Шевченко. 

«Прийоми, виявлені у ході даного дослідження та напрацьовані практичні рекомендації знайшли своє відображення в розробленій проєктній пропозиції по ландшафтному дизайну прирічкового парку у місті Полтава. Робота спрямована на створення приємного ландшафтно-рекреаційного середовища, доступного й безпечного для всіх мешканців міста», – прокоментувала Людмила Шевченко.

Прирічковий парк у Полтаві розташований у мікрорайоні Левада. Зараз він не облаштований для відпочинку містян і більше скидається на ліс біля річки.

Нагадаємо, 5 березня неподалік від готелю «Турист» у Полтаві будівельна компанія Novos Development обгородила металевим парканом територію, на якій будуватиме 3 багатоповерхівки. Це викликало протести полтавців, які вже кілька разів мітингували біля встановленого паркану.

Читайте також:
Полтава
Полтавський бізнесмен і забудовник Ігор Сірик кинув трубку, коли почув словосполучення «Прирічковий парк».
06.04.2021, 13:15
Полтава
У міській раді сьогодні обговорили питання забудови Прирічкового парку Полтави.
18.03.2021, 12:55
Полтава
За добу петиція проти забудови прирічкового парку Полтави набрала 456 голосів.
12.03.2021, 15:45
Полтава
Аграрії Лубенського району збирають перший цьогорічний врожай. Попри спекотну погоду на полях працює важка сільськогосподарська техніка.
06:08
Полтава
Мова про не цільове використання мешканцями питної води. Особливо зараз, під час постійних проблем з електропостачанням на тлі спеки.
вчора, 16:12
Полтава
Божевілля та відчай шириться Полтавщиною. Слідом за Гадячем, Зіньковом і Диканькою активізувалися українофоби у Нових  Санжарах.
вчора, 08:09