Міністр АПК Лещенко пообіцяв аграріям кредитів на 24 млрд грн

ЕКОНОМІКА
29.01.2022, 08:09
Міністр АПК Лещенко пообіцяв аграріям кредитів на 24 млрд грн

Однак отримати гроші можна буде не раніше літа 2022 року у зв'язку з неврегульованим на сьогодні бюрократичним механізмом.

Фонд часткового гарантування кредитів виділить 24 мільярди гривень на фінансування працівників вітчизняного сільського господарства.

Про це йдеться у заяві профільного урядовця Романа Лещенка, яку оприлюднила пресслужба міністерства аграрної політики та продовольства України.

За словами чиновника, вказаний Фонд надаватиме гарантії обсягом до 50% непогашеної суми основного боргу та гарантії на строк дії кредитного договору (не більше 10 років – прим. ред.).

«Скористатися таким правом зможуть мікро-, малі та середні аграрні підприємства з основним видом діяльності у вигляді виробництва сільськогосподарської продукції та володінням до 500 га землі. Так склалося, що дрібні фермери не мають доступу до кредитних ресурсів: банкам не цікаво з ними співпрацювати. Адже з ними є чималі ризики, і банкам значно простіше працювати з великими та середніми клієнтами (понад 2000 га) або ж з агрохолдингами. І це саме той випадок, коли державі важливо було втрутитися, зменшити ризиковість кредитування дрібного фермерства та підтримати його», – зазначив Роман Лещенко.

Водночас міністр наголосив, що отримати бажані кредити українські аграрії зможуть не раніше липня поточного року, оскільки вказаний Фонд ще приводить усі нормативно-правові акти у відповідність до чинного законодавства.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", обласні чиновники планують спрямувати 9,2 мільйона гривень на поточну Програму розвитку аграрного комплексу Полтавщини.

Читайте також:
Опінії
Менше ніж за добу до початку заходу у нас невідомий навіть голова делегації!
10 червня, 16:05
Політика
Дмитро Хандусенко (колишній податківець) перереєстрував на батька свій бізнес після отримання посади на держслужбі.
28 травня, 16:37
Опінії
Чому досі не мобілізований до лав ЗСУ сержант запасу Олексій Рєзніков?
28 травня, 09:06
Опінії
Премії екс-голови «Нафтогазу» Коболєва не дають спокійно спати голові правління «Укренерго» Кудрицькому
22 травня, 16:30
Кримінал
Він вимагав 250 тисяч гривень за підʼєднання до газових мереж
21 травня, 09:38
Політика
Ексголова Одеської РДА Юрій Крук під час війни задекларував придбання готельного комплексу с Altis у Словаччині
21 травня, 09:05