Міністр АПК Лещенко пообіцяв аграріям кредитів на 24 млрд грн

ЕКОНОМІКА
29 січня, 08:09
Міністр АПК Лещенко пообіцяв аграріям кредитів на 24 млрд грн

Однак отримати гроші можна буде не раніше літа 2022 року у зв'язку з неврегульованим на сьогодні бюрократичним механізмом.

Фонд часткового гарантування кредитів виділить 24 мільярди гривень на фінансування працівників вітчизняного сільського господарства.

Про це йдеться у заяві профільного урядовця Романа Лещенка, яку оприлюднила пресслужба міністерства аграрної політики та продовольства України.

За словами чиновника, вказаний Фонд надаватиме гарантії обсягом до 50% непогашеної суми основного боргу та гарантії на строк дії кредитного договору (не більше 10 років – прим. ред.).

«Скористатися таким правом зможуть мікро-, малі та середні аграрні підприємства з основним видом діяльності у вигляді виробництва сільськогосподарської продукції та володінням до 500 га землі. Так склалося, що дрібні фермери не мають доступу до кредитних ресурсів: банкам не цікаво з ними співпрацювати. Адже з ними є чималі ризики, і банкам значно простіше працювати з великими та середніми клієнтами (понад 2000 га) або ж з агрохолдингами. І це саме той випадок, коли державі важливо було втрутитися, зменшити ризиковість кредитування дрібного фермерства та підтримати його», – зазначив Роман Лещенко.

Водночас міністр наголосив, що отримати бажані кредити українські аграрії зможуть не раніше липня поточного року, оскільки вказаний Фонд ще приводить усі нормативно-правові акти у відповідність до чинного законодавства.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", обласні чиновники планують спрямувати 9,2 мільйона гривень на поточну Програму розвитку аграрного комплексу Полтавщини.

Читайте також:
Політика
Жителі тимчасово загарбаних районів Півдня та Сходу України не зможуть користуватися вітчизняним зв'язком до вигнання російських агресорів.
вчора, 08:54
Політика
Чиновники державного залізничного монополіста обдаровані своєрідним гумором, який нагадує відверте блюзнірство.
22 лютого, 14:00
Економіка
У державному бюджеті відсутні видатки на переведення матеріалів фонду землеустрою й оцінки земель архівів в електронну форму.
09 лютого, 07:48
Економіка
236 чиновників заступили на державну службу у новостворене Бюро економічної безпеки у грудні минулого 2021 року.
12 січня, 11:52
Політика
Член наглядової ради державного залізничного монополіста Сергій Лещенко приховує від громадян елітну квартиру у США.
27.12.2021, 11:23
Політика
У центральному апараті Державної податкової служби тривають кадрові ротації – на посади призначають відверто сумнівних осіб.
20.12.2021, 14:34