Міністр АПК Лещенко пообіцяв аграріям кредитів на 24 млрд грн

ЕКОНОМІКА
29.01.2022, 08:09
Міністр АПК Лещенко пообіцяв аграріям кредитів на 24 млрд грн

Однак отримати гроші можна буде не раніше літа 2022 року у зв'язку з неврегульованим на сьогодні бюрократичним механізмом.

Фонд часткового гарантування кредитів виділить 24 мільярди гривень на фінансування працівників вітчизняного сільського господарства.

Про це йдеться у заяві профільного урядовця Романа Лещенка, яку оприлюднила пресслужба міністерства аграрної політики та продовольства України.

За словами чиновника, вказаний Фонд надаватиме гарантії обсягом до 50% непогашеної суми основного боргу та гарантії на строк дії кредитного договору (не більше 10 років – прим. ред.).

«Скористатися таким правом зможуть мікро-, малі та середні аграрні підприємства з основним видом діяльності у вигляді виробництва сільськогосподарської продукції та володінням до 500 га землі. Так склалося, що дрібні фермери не мають доступу до кредитних ресурсів: банкам не цікаво з ними співпрацювати. Адже з ними є чималі ризики, і банкам значно простіше працювати з великими та середніми клієнтами (понад 2000 га) або ж з агрохолдингами. І це саме той випадок, коли державі важливо було втрутитися, зменшити ризиковість кредитування дрібного фермерства та підтримати його», – зазначив Роман Лещенко.

Водночас міністр наголосив, що отримати бажані кредити українські аграрії зможуть не раніше липня поточного року, оскільки вказаний Фонд ще приводить усі нормативно-правові акти у відповідність до чинного законодавства.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", обласні чиновники планують спрямувати 9,2 мільйона гривень на поточну Програму розвитку аграрного комплексу Полтавщини.

Читайте також:
Кримінал
СБУ повідомила про підозру колишньому голові Херсонської ОВА.
04 лютого, 11:05
Опінії
Виплекана чекістами у рясах архітектура внутрішньої окупації стала руйнуватися. Невдовзі посіпак Кірілла Гундяєва запросять на Суд Божий.
07.12.2022, 08:56
Економіка
На внутрішньоукраїнському ринку тиша і спокій, наче на цвинтарі, урядовці вперто відмовляють банкірам у підвищенні ставок.
03.09.2022, 19:37
Війна
Замість того, щоби сприяти суцільній ізоляції росії, міжнародні структури паразитують на темі війни й воліють не помічати злочини окупантів.
11.08.2022, 08:13
Війна
Міністр справедливості дозвіл давав на виїзд цих панів?
04.07.2022, 16:15
Політика
Жителі тимчасово загарбаних районів Півдня та Сходу України не зможуть користуватися вітчизняним зв'язком до вигнання російських агресорів.
02.07.2022, 08:54