Мистецька загадка: картина, яка унаочнила людське горе

16.07.2023, 19:25
Мистецька загадка: картина, яка унаочнила людське горе
Фото: Google

У зв'язку з повномасштабною російською агресією українці пізнали колективне горе. Його найкраще змалював німецький художник Оскар Цвінтшер.

Перед нами його мистецький шедевр, на якому зображено молодика у знемозі схиленого над коханою. Сам він ще ніби живий тілом, але душа його вже відмерла від скорботи.

Німецький художник-символіст написав це полотно 1898 року, адже вважав що панівний на той час імпресіонізм викривляє дійсність. Оскар Цвінтшер шанував старонімецьких живописців, а також наслідував творчу традицію найближчих попередників – Арнольда Бьокліна і Морітца фон Швіндта.

У своїх роботах майстер домагався максимальної деталізації образів, вміло використовуючи гру світлотіні. Йому вдавалося передати психологічний стан героїв за допомогою неординарних композиційних рішень.

Наприклад, споглядаючи на "Горе" (Gram) люди не бачать обличчя людини (тобто, зневіреного чоловіка – прим. ред.), яка страждає. Однак красномовніше сумного погляду про душевний стан говорить велетенський камінь, який намертво придавив обох закоханих.

Непомірну тяжкість уламка скелі, що лягла на плечі страждальця, навмисно посилює сама смерть. Її кістляві руки з кігтистими пальцями щосили тиснуть згори на брилу, прагнучи остаточно заглушити слабке дихання життя.

Сьогодні ця картина Цвінтшера зберігається у Дрездені у Галереї нових майстрів. На жаль, на відміну від інших, вона не притягує  погляди відвідувачів, байдужих і далеких до істинного розуміння людського горя.

Крім того, медіаагенція "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати, що секрети однієї з найдорожчих картин Клода Моне, яка викликала пожежі, стали доступні широкому загалу. Вона входить до серії "Водяні лілії".

Мистецька загадка: картина, яка унаочнила людське горе_1
Читайте також:
Війна
Проєкт Олени Гром «Викрадена весна» став одним із лауреатів престижної міжнародної фотопремії Fine Art Photography Awards.
12 квітня, 16:05
Світ
Історик Сільвано Вінчеті заявив, що знайшов реальний міст, зображений на задньому плані найвідомішої картини авторства Леонардо да Вінчі.
04.05.2023, 18:56
Світ
У столиці Чехії відбувся перформанс "Evacuation 2022", що є частиною цивільної адвокаційної вітчизняної кампанії "Голоси Окупації".
26.04.2023, 18:55
Полтава
ГО “Художників “Пектораль” та Арт-центр ZELO сформували школу естетичного виховання для дітей внутрішньопереміщених осіб.
07.04.2022, 11:30
Книги
Доробок художника-баталіста Леоніда Перфецького, який брав участь у Перших і Других визвольних змаганнях, нараховує понад 100 картин.
25.02.2021, 07:09
Полтава
Полтавці мають змогу переглянути розширену виставку Саші Путрі, яка отримала світове визнання
20.07.2020, 12:50