Талановиті українці довели до сліз жителів Праги

СВІТ
26.04.2023, 18:55
Талановиті українці довели до сліз жителів Праги
Фото: Facebook

У столиці Чехії відбувся перформанс "Evacuation 2022", що є частиною цивільної адвокаційної вітчизняної кампанії "Голоси Окупації".

Красномовними світлинами з Праги поділилася у соціальній мережі "Facebook" наша колега журналістка Ірина Ромалійська, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

За її словами, наші співвітчизники, серед яких колишні бранці Кремля Роман Сущенко та Ігор Козловський, влаштували видовищну і надчутливу виставу, про торішню трагедію у Краматорську.

Власне, моторошна подія сталася торік 8 квітня, коли окупаційно-терористичні сили РФ завдали цілеспрямованого ракетного удару по залізничному вокзалу прифронтового міста.

«Випадково стала свідком мінівистави – українці влаштували у Празі перформанс. У "колодці" будівлі на старовинній площі Праги. Тема вистави: як російська ракета прилетіла на залізничний вокзал в Краматорськ рік тому. Тоді, до речі, 61 людина була вбита, серед них і діти.

Я вважаю себе людиною, яка далека від мистецтва, але ревіла сьогодні як дитина, дивлячись на це. Дуже вдалі образи. Мене розірвали: чорний пакет і кульки з маленькою вишиванкою. Кульки з вишиванкою під звуки української колискової полетіли у небо, кудись далеко, де я вже не могла їх бачити. Як і сотні українських дітей», – прокоментувала захід Ірина Ромалійська.

Згодом нашому кореспонденту вдалося з'ясувати, що режисером-постановником вистави у Празькому скаутському інституті стала відомий український митець пані Ольга Данилюк.

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, війна жахлива сама собою, але ж біда у тому, що страх війни має друге дно, практично ніким не помітне.

Талановиті українці довели до сліз жителів Праги_1
Талановиті українці довели до сліз жителів Праги_3
Талановиті українці довели до сліз жителів Праги_5
Талановиті українці довели до сліз жителів Праги_7
Талановиті українці довели до сліз жителів Праги_9
Читайте також:
Війна
Проєкт Олени Гром «Викрадена весна» став одним із лауреатів престижної міжнародної фотопремії Fine Art Photography Awards.
12 квітня, 16:05
Життя
У зв'язку з повномасштабною російською агресією українці пізнали колективне горе. Його найкраще змалював німецький художник Оскар Цвінтшер.
16.07.2023, 19:25
Світ
Історик Сільвано Вінчеті заявив, що знайшов реальний міст, зображений на задньому плані найвідомішої картини авторства Леонардо да Вінчі.
04.05.2023, 18:56
Полтава
ГО “Художників “Пектораль” та Арт-центр ZELO сформували школу естетичного виховання для дітей внутрішньопереміщених осіб.
07.04.2022, 11:30
Книги
Доробок художника-баталіста Леоніда Перфецького, який брав участь у Перших і Других визвольних змаганнях, нараховує понад 100 картин.
25.02.2021, 07:09
Полтава
Полтавці мають змогу переглянути розширену виставку Саші Путрі, яка отримала світове визнання
20.07.2020, 12:50