Італійський науковець розшифрував одну із загадок «Мони Лізи»

СВІТ
04.05.2023, 18:56
Італійський науковець розшифрував одну із загадок «Мони Лізи»
Фото: Bild

Історик Сільвано Вінчеті заявив, що знайшов реальний міст, зображений на задньому плані найвідомішої картини авторства Леонардо да Вінчі.

Такі відомості з посиланням на приголомшливе дослідження італійського науковця оприлюднило німецьке видання "Bild", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Завжди обговорювалися два можливі місця знаходження мостової переправи: Понте Буріано (перетинає річку Арно недалеко від Латерини у Тоскані) і Понте Ґоббо (перетинає річку Треббія у селищі Боббіо недалеко від П'яченци).

Однак історик Вінчеті зазначає, в обох мостах він нарахував більше арок, ніж у того моста, який намалював майстер доби Відродження, – тобто, лише чотири.

«Я більш аніж упевнений: за спиною Мони Лізи зображено Понте Роміто, від якого до сьогодні залишилася лише одна арка, а тоді якраз було всі чотири. Як і Понте Буріано, руїни мосту знаходяться у муніципалітеті Латерина. Міст Понте Роміто впав у 1703 році, тобто два століття по тому, як Леонардо да Вінчі завершив роботу над картиною», – пояснює італійський науковець.

Дослідник порівняв кадри з дрона та історичні ілюстрації з картиною і виявив, що намальована крива річки відповідає реальній водоймі, яка досі існує.

Крім того, за словами самого Сільвано Вінчеті, встановлено, що митець доби Відродження перебував у долині річки Арно весь час створення свого шедевра під назвою "Мона Ліза".

Наприкінці "Останній Бастіон" закликає читачів загадати про те, що днями талановиті українці довели до сліз жителів Праги, організувавши щемливий перформанс.

Понте Роміто
Понте Роміто
Читайте також:
Війна
Проєкт Олени Гром «Викрадена весна» став одним із лауреатів престижної міжнародної фотопремії Fine Art Photography Awards.
12 квітня, 16:05
Життя
У зв'язку з повномасштабною російською агресією українці пізнали колективне горе. Його найкраще змалював німецький художник Оскар Цвінтшер.
16.07.2023, 19:25
Світ
У столиці Чехії відбувся перформанс "Evacuation 2022", що є частиною цивільної адвокаційної вітчизняної кампанії "Голоси Окупації".
26.04.2023, 18:55
Полтава
ГО “Художників “Пектораль” та Арт-центр ZELO сформували школу естетичного виховання для дітей внутрішньопереміщених осіб.
07.04.2022, 11:30
Книги
Доробок художника-баталіста Леоніда Перфецького, який брав участь у Перших і Других визвольних змаганнях, нараховує понад 100 картин.
25.02.2021, 07:09
Полтава
Полтавці мають змогу переглянути розширену виставку Саші Путрі, яка отримала світове визнання
20.07.2020, 12:50