Мокшанська діаспора оголосила про відновлення національного руху

СВІТ
26.01.2023, 14:31
Мокшанська діаспора оголосила про відновлення національного руху

Корінні народи ресурсної федерації московії не бажають надалі перебувати у складі недоімперії, тому активно гуртують самостійників.

Свідченням є оприлюднені Комітетом представників народу мокша (на еміграції) об'єднавчих Цілей Національного Руху, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Торамань Тердемась".

Зазначається, що вимушено перебувати за кордоном діячі закликають перш за все одноплемінників із Росії до єднання та національного пробудження через повернення власної суб'єктності, відібраної русифікаторами та манкуртами.

«Незалежно від місця проживання мусимо згуртуватися заради спільної справи. Порятунок самобутності нашого народу як самодостатнього фіно-угорського етносу від асиміляції – у наших руках. Пропонуємо особливо активним мокшанам цілком сприяти відродженню Національного Руху», – йдеться у документі, який повністю додано мовою оригіналу нижче.

Також варто додати, що путінський режим побоюється вибуху невдоволення у національних республіках, спричинених наслідками воєнної агресії проти України, особливо на Кавказі та Поволжі.

Натомість "Останній Бастіон" закликає читачів не забувати про те, що активний представник Конгресу ойрат-калмицького народу Алєксандр Чурюмов не буде депортований до РФ на вимогу ФСБ.

Мокшанська діаспора оголосила про відновлення національного руху_1
Читайте також:
Політика
У поневолених народів ресурсної федерації московії відкрилося останнє вікно можливостей для досягнення власної державної самостійності.
21.08.2023, 18:37
Мистецтво
У Кримському домі презентували документально-освітній проєкт «Мій Крим» про корінні народи України.
09.08.2023, 15:55
Світ
У Туреччині представники низки громадсько-політичних організацій черкеського народу провели першу міжнародну конференцію.
08.08.2023, 17:34
Світ
Вища Рада Ногайського Народу та Міжнародний рух за незалежність "Вільний Ногайстан" оголосили про створення свого війська.
27.05.2023, 21:13
Опінії
Фіно-угорська проблема – голка в яйці російського Кощія, який засів у кремлівському бункері. Здобувши її, імперія більше не відродиться!
11.05.2023, 21:17
Світ
Екологічні протести на теренах окупованої московитами Республіки Башкортостан дедалі більше переростають у всенародну непокору.
04.05.2023, 16:32