Мокшанська діаспора оголосила про відновлення національного руху

СВІТ
26 січня, 14:31
Мокшанська діаспора оголосила про відновлення національного руху

Корінні народи ресурсної федерації московії не бажають надалі перебувати у складі недоімперії, тому активно гуртують самостійників.

Свідченням є оприлюднені Комітетом представників народу мокша (на еміграції) об'єднавчих Цілей Національного Руху, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Торамань Тердемась".

Зазначається, що вимушено перебувати за кордоном діячі закликають перш за все одноплемінників із Росії до єднання та національного пробудження через повернення власної суб'єктності, відібраної русифікаторами та манкуртами.

«Незалежно від місця проживання мусимо згуртуватися заради спільної справи. Порятунок самобутності нашого народу як самодостатнього фіно-угорського етносу від асиміляції – у наших руках. Пропонуємо особливо активним мокшанам цілком сприяти відродженню Національного Руху», – йдеться у документі, який повністю додано мовою оригіналу нижче.

Також варто додати, що путінський режим побоюється вибуху невдоволення у національних республіках, спричинених наслідками воєнної агресії проти України, особливо на Кавказі та Поволжі.

Натомість "Останній Бастіон" закликає читачів не забувати про те, що активний представник Конгресу ойрат-калмицького народу Алєксандр Чурюмов не буде депортований до РФ на вимогу ФСБ.

Мокшанська діаспора оголосила про відновлення національного руху_1
вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Державний університет Республіки Марій-Ел незаконно відрахував молодого діяча Марійського національного руху Віктора Новогорського.
22 березня, 20:42
Світ
Каральні органи ресурсної федерації московії не припиняють репресивний тиск і терор проти представників корінних фіно-угорських народів.
13 березня, 17:58
Світ
Восени 2023 року представники татарського національного руху мають намір провести демократичні Всенародні збори на виїзді у США.
11 березня, 18:13
Світ
В Україні майже не говорять про боротьбу за свободу уярмлених Москвою корінних народів, але попри це не припиняється опір спільному ворогу.
01 березня, 16:58
Політика
Поки підданий московському Кремлю "рәис" Рустам Мінніханов згортає суверенітет Татарстану, політемігранти готуються до його відновлення.
06 лютого, 17:01
Політика
Активний представник Конгресу ойрат-калмицького народу Алєксандр Чурюмов не буде депортований до РФ на вимогу ФСБ.
25 січня, 08:00