Естонію просять засудити російську політику щодо корінних народів

СВІТ
21.01.2023, 08:09
Естонію просять засудити російську політику щодо корінних народів

Таллінн міг би посилити дипломатичний тиск на Москву заради хоча б демонстрації підтримки одноплемінних, але поневолених фіно-угрів.

На цьому наполягають представники Ліги Вільних Націй, які звернулися з офіційним відкритим листом до естонського парламенту – Рійґікоґу, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Законодавців балтійської республіки просять невідкладно засудити дії Російської федерації, спрямовані на порушення та обмеження політичних, громадянських, національних, релігійних і культурних прав представників поневолених корінних народів, першочергово:

 • бурятів;
 • саха (якутів);
 • тувинців;
 • ойратів (калмиків);
 • ерзян;
 • мокшан;
 • татар;
 • карелів;
 • башкортів;
 • ічкерійців (чеченців);
 • інгушів.

Автори звернення наводять як аргументи численні факти переслідувань національних діячів із-поміж фіно-угрів, зокрема втручання у роботу представницьких органів народу ерзя та заборону в'їзду на територію РФ головному старійшині (Інязору – прим. ред.) Боляєню Сирєсю.

«Торік Кремль створив паралельні національні представницькі органи, щоби перешкодити роботі легальних представницьких органів нашого народу. Затим ФСБ оголосило ерзянський національний прапор "екстремістським" та "незаконним" переслідування національних активістів. З кожним роком жорна репресій тільки пришвидшуються, обмеження свободи слова у Мордовії та сусідніх республіках Поволжя зростають. Але російський режим пішов далі й запровадив ерзянську мову у школах як факультатив заради змосковщення й асиміляції нашої молоді.

Ми, як і будь-який інший поневолений Москвою народ, зараз переживаємо складний та драматичний період у своїй історії. Політика перетоплення ерзян на росіян супроводжується репресіями, насильницькою мобілізацією, повним витісненням нашої мови та сусідів мокшан з усіх сфер суспільного життя, тотальною цензурою. Росія намагається піднести цю політику як природний процес, що розвивається сам собою. Нам важливо не лише довести, що це не так, а й отримати моральну підтримку від цивілізованих держав, таких як Естонія», – прокоментував звернення Ліги Вільних Націй ерзянський Інязор.

Натомість "Останній Бастіон" закликає читачів не забувати про те, що російський антигуманний диктаторський режим не жаліє ні українців, учиняючи геноцид, ні своїх безправних громадян.

Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Історія
Події у Будьонівську показали типове для «російського світу» ставлення влада-народ.
14 червня, 15:35
Війна
За минулі 2 роки серед українців склався доволі негативний образ фіно-угорських народів, яких уособлюють із москвинами. Правда ж інакша.
12 червня, 08:27
Війна
Європа з Америкою уникають обговорення цього питання. Вони готові підтримувати Україну, але не за всяку ціну, бо досі вірять у мир із РФ.
28 травня, 20:38
Опінії
Чому суд виправдав його вбивцю?
25 травня, 18:12
Опінії
Зберегти життя українського солдата «на нулі» можна шляхом докорінних змін. Причому не тільки в армії, а й у державі в цілому тут і зараз.
07 травня, 13:46
Політика
У суспільстві, де панівною верствою є кидали, лихварі й спекулянти, наявність інтелекту — перешкода до соціального успіху. Наша нація хвора.
02 травня, 07:01