Молодь Кіпру виступає за об'єднання острова

СВІТ
26 квітня, 10:42
Молодь Кіпру виступає за об'єднання острова
Фото: Reuters

Напередодні дипломатичних перемовин між представниками грецької та турецької частини Кіпру, у його столиці пройшов багатотисячний марш.

Акцію під гаслами об'єднання острова ініціювала місцева молодь, якій набридло жити за колючим дротом, поінформувало видання "Reuters".

Греки та турки-кіпріоти віком від 18 до 35 років разом пройшли маршем середмістям розділеної на двоє Нікосії, вимагаючи миру і відновлення територіальної цілісності країни.

«Окрім плакатів, у наших руках оливкові гілки, які свідчать про бажання молоді обох половин острова розбудовувати спільну єдину державу. Кіпр належить не грецькому чи турецькому уряду, він належить своєму народові, вимушено розділеного історією і війною. Наш заклик простий — Кіпр повинен об'єднатися, а його мешканці мають розпочати мирний діалог», — прокоментував ситуацію один із керівників громадської організації "Unite Cyprus Now" Кемаль Байкаллі.

Зауважимо, що середземноморський острів, який у 1960 році отримав незалежність від Великої Британії, з 1974 року розділений на дві частини: південь de jure є Республікою Кіпр, що входить до складу ЄС і НАТО; північ de facto контролює Туреччина завдяки маріонеткам із-поміж місцевих сепаратистів.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Україна запросила Кіпр приєднатися до Кримської платформи.

Читайте також:
Біля будівлі КСУ тисячі людей беруть участь в акції протесту проти продажу землі
03 червня, 12:31
Чого хочуть протестувальники ?
20 травня, 14:25
Ексгенпрокурор Рябошапка заявив, що підстав тримати Антоненка під вартою немає.
16 березня, 14:42
В Офісі президента намагаються переконати лідерів націоналістичних рухів, щоб ті виступили публічно проти Сергія Стерненка.
24 лютого, 15:46