Молодь Кіпру виступає за об'єднання острова

СВІТ
26 квітня, 10:42
Молодь Кіпру виступає за об'єднання острова
Фото: Reuters

Напередодні дипломатичних перемовин між представниками грецької та турецької частини Кіпру, у його столиці пройшов багатотисячний марш.

Акцію під гаслами об'єднання острова ініціювала місцева молодь, якій набридло жити за колючим дротом, поінформувало видання "Reuters".

Греки та турки-кіпріоти віком від 18 до 35 років разом пройшли маршем середмістям розділеної на двоє Нікосії, вимагаючи миру і відновлення територіальної цілісності країни.

«Окрім плакатів, у наших руках оливкові гілки, які свідчать про бажання молоді обох половин острова розбудовувати спільну єдину державу. Кіпр належить не грецькому чи турецькому уряду, він належить своєму народові, вимушено розділеного історією і війною. Наш заклик простий — Кіпр повинен об'єднатися, а його мешканці мають розпочати мирний діалог», — прокоментував ситуацію один із керівників громадської організації "Unite Cyprus Now" Кемаль Байкаллі.

Зауважимо, що середземноморський острів, який у 1960 році отримав незалежність від Великої Британії, з 1974 року розділений на дві частини: південь de jure є Республікою Кіпр, що входить до складу ЄС і НАТО; північ de facto контролює Туреччина завдяки маріонеткам із-поміж місцевих сепаратистів.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Україна запросила Кіпр приєднатися до Кримської платформи.

вибір редакції
Читайте також:
25 жовтня доведені до відчаю жителі Миргородщини вирішили перекрити автомобільну дорогу сполученням Лохвиця-Миргород.
24 жовтня, 16:55
Під час акції рідні полонених та зниклих безвісти вибудували живу "стіну надії", щоб нагадати владі про невиконані обіцянки.
12 жовтня, 15:05
Близько трьох сотень поліцейських та нацгвардійців захищають резиденцію Зеленського від громадян України
11 жовтня, 11:55
Тривають акції протесту проти спроб перетворити українців в тупу, безмовну худобу.
19 вересня, 14:23
Гірники вже п'ять місяців не отримують зарплату
15 серпня, 14:22
Корінні жителі найбільшої за територією пакистанської провінції Белуджистан вийшли на масові протести проти чинної влади країни.
14 серпня, 20:07