Морський фронт російсько-української війни

Опінії
20 травня, 13:45
Морський фронт російсько-української війни

Українські захисники поступово крок за кроком відвойовують позиції держави в акваторії Азовського і Чорного морів. Ворогу стає непереливки.

Заступник директора Агентства моделювання ситуацій

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Давайте крім сухопутного фронту, проаналізуємо фронт морський. Як там справи у «великої морської держави», як там «Чорне море за три дні» та як там російські порти?

А от як: днями Служба Безпеки ще раз довела, що росіяни не здатні захистити свої порти. Про це свідчить велика кількість прильотів за одну ніч з 16-го на 17-те травня по російських військово-логістичних об'єктах, розташованих у Криму та на російському узбережжі Чорного моря.

СБУ та ГУР МО спільно запалили «бавовну» у Севастопольській бухті. Крім того, підлеглі Василя Малюка знову підірвали Туапсинський НПЗ у Краснодарському краї.

Все, що залишається росіянам — ховати військові кораблі у глибині портів за цивільними суднами. Кремль раніше заявляв про своє домінування у Чорному морі, зараз там можуть про нього забути.

Українські дрони раз за разом доводять, хто насправді домінує у битві за море.

Збільшується і перелік цілей. Наприклад, у Севастополі прилетіло по електропідстанції «Севастопольська», що призвело до відключень електроенергії.

Втім, все ж таки НПЗ залишаються одним із ключових об'єктів, які атакують наші дрони. СБУ системно реалізує детально прораховану стратегію з руйнування ключової галузі країни-бензоколонки.

Так дрони вже вдруге за рік «завітали» на Туапсинський НПЗ, який росіяни почали відновлювати, а після серії нових вибухів доведеться починати ремонт заново. Всього ж прильотів по російських НПЗ було зо два десятки!

Крім того, останнім часом є все більше розуміння, що ППО — один з ключових факторів цієї війни. РФ змушена прикривати сотні об'єктів в тилу, які є цілями дронів і кожна масована атака дронами впливає на кількість ППО на фронті — ворог змушений перекидати його у тил.

У морському протистоянні ще можна згадати про «зерновий коридор», який Україна собі забезпечує самостійно; експорт через порти Одеської області повернувся на довоєнний рівень. І це знову ж таки заслуга дронів СБУ (як морських, так і повітряних), які є найкращими гарантами як«коридору», так і в цілому безпекової ситуації на Чорному морі.

Читайте також:
Війна
Війна РФ проти України все більше схоже на протистояння гармат, гаубиць і мінометів. Тож постачання відповідних боєприпасів на вагу золота.
18 червня, 19:25
Світ
Розпропагандована система протиповітряного захисту виявилася ласою ціллю для «Гізболли». Ліванські бойовики дронами «виховують» ЦАХАЛ.
09 червня, 11:45
Війна
Провідна європейська збройова корпорація «Czechoslovak Group» забила на сполох. Виявилося, що нашим захисникам постачають погані боєприпаси.
31 травня, 13:41
Війна
Чим далі від передової, тим більше їздять автівки, які вкрай потрібні воїнам. Транспорт нині справді на вагу золота для евакуації поранених.
17 березня, 09:37
Війна
В українському повітряному просторі розгортаються не менш важливі бої, ніж на суходолі. Російські окупанти прагнуть панувати у небі.
13 березня, 06:01
Світ
Палестинське угруповання ХАМАС завдало удару по базі ЦАХАЛ, де зберігаються ракети з ядерними боєголовками. Це сталося ще 7 жовтня.
05.12.2023, 12:45