Морський фронт російсько-української війни

Опінії
20.05.2024, 13:45
Морський фронт російсько-української війни

Українські захисники поступово крок за кроком відвойовують позиції держави в акваторії Азовського і Чорного морів. Ворогу стає непереливки.

Заступник директора Агентства моделювання ситуацій

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Давайте крім сухопутного фронту, проаналізуємо фронт морський. Як там справи у «великої морської держави», як там «Чорне море за три дні» та як там російські порти?

А от як: днями Служба Безпеки ще раз довела, що росіяни не здатні захистити свої порти. Про це свідчить велика кількість прильотів за одну ніч з 16-го на 17-те травня по російських військово-логістичних об'єктах, розташованих у Криму та на російському узбережжі Чорного моря.

СБУ та ГУР МО спільно запалили «бавовну» у Севастопольській бухті. Крім того, підлеглі Василя Малюка знову підірвали Туапсинський НПЗ у Краснодарському краї.

Все, що залишається росіянам — ховати військові кораблі у глибині портів за цивільними суднами. Кремль раніше заявляв про своє домінування у Чорному морі, зараз там можуть про нього забути.

Українські дрони раз за разом доводять, хто насправді домінує у битві за море.

Збільшується і перелік цілей. Наприклад, у Севастополі прилетіло по електропідстанції «Севастопольська», що призвело до відключень електроенергії.

Втім, все ж таки НПЗ залишаються одним із ключових об'єктів, які атакують наші дрони. СБУ системно реалізує детально прораховану стратегію з руйнування ключової галузі країни-бензоколонки.

Так дрони вже вдруге за рік «завітали» на Туапсинський НПЗ, який росіяни почали відновлювати, а після серії нових вибухів доведеться починати ремонт заново. Всього ж прильотів по російських НПЗ було зо два десятки!

Крім того, останнім часом є все більше розуміння, що ППО — один з ключових факторів цієї війни. РФ змушена прикривати сотні об'єктів в тилу, які є цілями дронів і кожна масована атака дронами впливає на кількість ППО на фронті — ворог змушений перекидати його у тил.

У морському протистоянні ще можна згадати про «зерновий коридор», який Україна собі забезпечує самостійно; експорт через порти Одеської області повернувся на довоєнний рівень. І це знову ж таки заслуга дронів СБУ (як морських, так і повітряних), які є найкращими гарантами як«коридору», так і в цілому безпекової ситуації на Чорному морі.

Читайте також:
Війна
У міру того, як зростають втрати на полі бою, РФ покладається на запаси ще старої зброї часів СССР. В Україні ж подібна практика відсутня.
29.12.2024, 07:01
Світ
Кім Чен Ин закликав зміцнити ядерний потенціал своєї країни. На тепер армія КНДР здійснює заходи із приведення у повну бойову готовність.
19.11.2024, 12:35
Опінії
«Геноцид геноциду рознь», — так міркують собі неофіти сіонізму, торгуючи із рашистами. Тому Тель-Авіву ближче поведінка Москви, ніж Києва.
07.10.2024, 07:16
Світ
Зброя під назвою «Block-I» покликана ефективно знищувати невеликі ворожі цілі у повітрі. Лише питання часу, коли побачимо її на панцерниках.
21.07.2024, 15:12
Війна
Війна РФ проти України все більше схоже на протистояння гармат, гаубиць і мінометів. Тож постачання відповідних боєприпасів на вагу золота.
18.06.2024, 19:25
Світ
Розпропагандована система протиповітряного захисту виявилася ласою ціллю для «Гізболли». Ліванські бойовики дронами «виховують» ЦАХАЛ.
09.06.2024, 11:45