Московити перетворили величну Волгу на «чорнобильський відстійник»

СВІТ
18.02.2022, 06:59
Московити перетворили величну Волгу на «чорнобильський відстійник»

Найбільша річка Європи та "національне надбання" РФ у жахливому стані: замість осетрів у водоймі нині плавають купи небезпечного сміття.

Про результати відповідного природоохоронного дослідження розповів директор Інституту екології Волзького басейну Російської академії наук, доктор біологічних наук Сєргєй Саксонов, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

За його словами, на всій протяжності Волги – від джерела у Тверській області до гирла в Астраханській – зафіксовано уповільнену екологічну катастрофу, масштаби якої зіставні з Чорнобильською трагедією.

«Це дивно, але колись могутня річка фактично гине на очах. У нас із колегами навіть склалася думка, що з погляду науки Волга вже ніяка не річка, адже її води вбивають більшість живності. Тепер вона – каскад водосховищ або, вірніше, каскад гідротехнічних споруд із непроточним режимом, як і Дніпро в Україні. Адже, якщо річка за течією зарегульована, то її вже ніяк не можна вважати повноцінною річкою. Скажу відверто, це дуже неприємна ситуація», – стверджує Сєргєй Саксонов.

Співробітник Російської академії наук додає, що природна течія Волги збереглася на невеликому відрізку від міста Жигульовськ до Самари, де у воді ще живуть річкові організми.

«На жаль, але як природне водоймище і як річку ми Волгу втратили. Вона стрімко перетворюється на болото, хоч це й не головне лихо. Основна проблема в іншому: у Волзі зникає природна біомаса і виникають чужорідні для неї організми. Синьо-зелені водорості, які за особливих умов розмноження дають колосальну біомасу та призводять до цвітіння води. До того ж вони агресивно поглинають кисень, витісняючи з Волги інші живі організми. Органічне забруднення Волги зараз набрало просто колосальних масштабів, загрожуючи перетворенню річки на отруйну водойму, де з роками не можна буде навіть руки помити», – підсумував біолог Сєргєй Саксонов.

Аби хоч якось покращити ситуацію, науковець рекомендує владі РФ спробувати збалансувати водосховища Волги та посилити законодавчий контроль за її забрудненням; якщо ж не вжити навіть цих заходів слід готуватися до найгіршого.

Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", у Миргороді міські чиновники та депутати пообіцяли розчистити частину річки Хорол.

Московити перетворили величну Волгу на «чорнобильський відстійник»_1
"Цвітіння" Волги (супутниковий знімок 2020 року)
Читайте також:
Життя
Науковці виявили, що горіння дерев Амазонки може спричинити катастрофічні наслідки для усієї екосистеми нашої планети.
27 січня, 22:07
Життя
Пропонований перехід на сонячну та вітрову енергію може сприяти швидшому зростанню та створити шаблон для країн, які залежать від вугілля
16 січня, 15:15
Світ
Близько 6000 демонстрантів зібралися, щоб протестувати проти розширення вугільної шахти.
16 січня, 12:38
Життя
Згідно з дослідженнями змінюється поведінка дельфінів, що ускладнює їм полювання та розмноження.
14 січня, 16:34
Життя
Зміна клімату може бути фактором зниження чисельності популяції ведмедів
24.12.2022, 15:45