Московити підключають свої Starlink через Польщу

ВІЙНА
13 лютого, 15:45
Московити підключають свої Starlink через Польщу

Журналісти з’ясували, що термінали працюють лише біля кордону України.

На росії приватні продавці торгують терміналами Starlink, які працюють лише біля кордонів, а особисті кабінети до мережі підключають через Польщу.

Про це повідомляє проєкт «Важные истории».

В оголошеннях про продаж в рф терміналів зазначається, що абонентська плата складає від $100 на місяць, термінал матиме уже створений домашній кабінет, та працюватиме на росії.

Однак як  з'ясували журналісти, Starlink працюють на росії лише поряд із кордоном України. Менеджери відразу заявили, що у глибині росії їх використовувати не вийде. Двоє продавців уточнили, що особистий кабінет пристрою підключається до мережі через Польщу, а на третьому майданчику відповіли, що «через європейську країну».

Московитські продавці обіцяють, що їхні термінали також безперебійно працюватимуть на окупованих територіях України, включаючи Крим, а також у європейському ексклаві рф Калінінграді та на Камчатці поблизу Японії.

Усі термінали, що продають на росії, вже налаштовані та готові до використання. В наявності — «версії V1, V2 RV і SL Global». Їхня вартість варіюється від 240 до 299 тисяч рублів (1730-2165 євро) залежно від майданчика. В Європі термінали Starlink коштують від 450 до 2843 євро, а ціна на стандартну передплату починається від 50 євро на місяць

Першими про використання Starlink на лінії фронту з боку московії заявили українські волонтери. Вони стверджують, що постачання терміналів до рф йдуть через ОАЕ.

Згодом на офіційному сайті Starlink з'явилася інформація, що мережа супутникового інтернету доступна в тому числі на тимчасово окупованих територіях України. Після цього у ГУР МО підтвердили, що окупанти також використовують ці термінали. У SpaceX на це відповіли, що не співпрацюють з рф та не передають їй обладнання ні прямо, ні через посередників.

Американський мільярдер та власник SpaceX Ілон Маск запевняє, що його компанія не передає прямо або опосередковано термінали Starlink росії. Однак представник ГУР МО Андрій Юсов наголосив, що окупанти отримують їх шляхом контрабанди.

Читайте також:
Світ
Хоча виконання було не ідеальним, робот зміг утриматися на ногах.
22 березня, 18:05
Світ
Їх планують показати на заході Expo-2025, який відбудеться наступного року у Осаці (Японія).
08 березня, 18:25
Війна
Наразі вже відбувається тестування окремих систем
21 лютого, 11:47
Війна
Вони матимуть змогу збиратися в рій та одночасно атакувати російські цілі
20 лютого, 16:17
Світ
Старі роботи були гусеничними і не могли вільно пересуватися по всій території колайдера.
08 лютого, 10:52
Світ
Творці сподіваються, що їхній робот стане недорогим навчальним інструментом для малозабезпечених студентів.
06 лютого, 10:16