Московія – це Окраїна

ІСТОРІЯ
09 липня, 17:56
Московія – це Окраїна
Фото: Facebook

Самозване недоімперське державне утворення "Росія" в усі часи було провінцією і периферією процесів цивілізаційного розвитку і змін...

Презентована вище мапа Московії цікава не лише тим, що у лівому нижньому куті, знаходимо сусідів московитів: Литву і Польщу. А біля Києва, Овруча, Житомира і Брацлава – бачимо і Україну (лат. Ukranie).

І навіть не написом між Виборґом і Новгородом Великим – Ingrie (про незалежність якої все більше чутно сьогодні). Та навіть і не тим, що тут правильно вказано назву міста під Москвою, яке так і писалось раніше – "Володимир", а не "Владимир" (на честь Великого Київського князя Володимира Мономаха).

Найбільш цікавим на цій мапі є напис біля міста Тула, де проходила так звана "Засєчная чєрта", який вказує на розташування тієї самої Окраїни (лат. Ocraina). Власне, по "Засєчной чєртє" вона і проходила, ця окраїна, а нижче напис – "Мала Тартарія", який вказує на Кримські володіння і кочові народи на нашій землі.

Ні в українській, ні в польській мові немає такого слова, як "окраїна". У нас є "околиця".

Натомість таке слово є у російській мові. І його правильне застосування бачимо на прикладі цієї мапи, яка є копією більш ранньої роботи Ніколя Сансона (1600-1667), де назви "Україна" й "Окраїна" співіснують без будь-яких непорозумінь та позначають зовсім різні землі.

Зрештою, як тоді так і сьогодні, землі України – це центр. Центр боротьби, осердя цивілізації, освіти, принципів, розвитку і позитивних змін.

Тоді як Московія в усі часи була провінцією і периферією цих процесів. Власне, всі претензії московитів до України, Києва, українців – це бажання бути ближче до центру, до цивілізації.

Бажання, яке в силу неможливості здійснення, сотні років викликає у московитів тваринну заздрість. А ще, – ненависть і жагуче бажання знищувати, вбивати, руйнувати все те, що не вкладається в їх розуміння і частиною чого вони ніколи не зможуть бути.

Автор : Ігор Полуектов
Читайте також:
Життя
Глобальні зміни клімату за минулі 100 000 років можуть бути наслідком зсувів земної кори. А відтак і відповідних рухів географічних полюсів.
04 грудня, 19:32
Життя
Пил із поверхні Червоної планети прямо впливає на забарвлення сходу і заходу Сонця. Науковців досі спантеличує цей феномен.
08 листопада, 06:59
Історія
На березі однієї з приток річки Амазонка науковці натрапили на унікальну знахідку. Йдеться про наскельні малюнки доколумбової доби.
26 жовтня, 06:21
Життя
Виявилося, дурість сама по собі набагато небезпечніша, ніж ми звикли про неї думати... На цьому наполягає відомий італійський науковець!
17 жовтня, 13:31
Світ
За минулі десятиліття у різних частинах світу було виявлено кілька «спірних» рукописів. Академічна наука намагається їх свідомо уникати.
15 жовтня, 16:07
Світ
Найвища верхівка Альпійського хребта і всієї Західної Європи стала нижчою. Станом на сьогодні висота гори Монблан становить 4805,59 метра.
06 жовтня, 15:59