Московія готується до масштабного наступу влітку на 4-х напрямках - FT

ВІЙНА
13 квітня, 18:39
Московія готується до масштабного наступу влітку на 4-х напрямках - FT

Окупанти можуть спробувати штурмувати Харків

 Росія може піти в широкомасштабний наступ у Донецькій, Херсонській, Луганській та Запорізькій областях влітку цього року. Також не виключено штурм в напрямку Харкова або спроб захопити Київ.

Про це пише видання Financial Times із посиланням на українських і західних офіційних осіб.

Вони повідомили виданню, що росія, можливо, готується до широкомасштабного наступу наприкінці весни або влітку в надії захопити більшу частину Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей.

«Офіційні особи в Києві також занепокоєні тим, що Москва може планувати напад на Харків, друге за величиною місто України на північному сході. Вона мобілізує сотні тисяч військових і обстрілює місто ракетами, готуючись до цього», — наголошує Financial Times.

Водночас один із західних чиновників зауважив, що перспективи оперативного прориву з обох боків у 2024 році є невеликими.

«Україна після невдалого літнього контрнаступу змінює тактику і переходить до «активної оборони». За словами західного чиновника, ця стратегія передбачає не тільки утримання оборонних ліній, а й пошук слабких місць у супротивника у поєднанні з дальніми повітряними ударами — це дасть змогу Україні наростити свої сили цього року та підготуватися до 2025-го, коли контрнаступ матиме більше шансів», — ідеться в статті.

Як зазначається, наразі основні зусилля росії зосереджені навколо шахтарського міста Часів Яр, яке розташоване на вершині пагорба лише за 15 км на захід від Бахмута, міста, знищеного та окупованого російськими солдатами та найманцями Вагнера майже рік тому після важкої 11-місячної боротьби.

«Імовірно, це буде важливий бій. Часів Яр розташований на оборонній височині, — сказав Роб Лі, старший науковий співробітник програми Євразії Інституту зовнішньої політики. — Якщо росія візьме місто, вона потенційно може збільшити швидкість просування вглиб Донецької області в рамках очікуваного літнього наступу».

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Економіка
Вітчизняні олігархи за підтримки столичних чиновників і депутатів свідомо готували до здачі ворогу. Західні політики теж доклалися до цього.
20 травня, 07:12
Політика
Коротко про дві управлінські моделі, які у нас не працюють. А проблема у тому, що до влади дорвалися відверті профани.
19 травня, 17:20
Економіка
Сировинний тип економіки тягне на дно нашу Батьківщину. Цим користуються як олігархи, так і чиновники з депутатами різного рангу.
13 травня, 13:45
Війна
росія стверджує, що на території України вона воює з НАТО. Але насправді піти відкритою війною проти країн Альянсу не наважується.
11 травня, 18:35
Політика
Поки більшість людей у світі стежить за ізраїльсько-палестинським конфліктом, поруч розверзається справжнє пекло. Полум'я розпалює Іран.
09 травня, 19:55
Політика
Як виявилося торік 298 депутатів отримали більше доходу, ніж у 2022-му.
08 травня, 18:40