Московія підтягує ракетні війська до кордону з Україною

ВІЙНА
15.06.2023, 14:05
Московія підтягує ракетні війська до кордону з Україною

У Житомирській, Київській, Полтавській, Черкаській, Чернігівській, Сумській та Харківській областях зросла загроза ракетних ударів

Окупаційні війська московії нарощують в прикордонні з Україною регіонах кількість тактичних груп ракетних військ, через що для низки областей є загроза завдання ракетних ударів ворогом.

Про це заявив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов під час брифінгу.

«Противник збільшує кількість тактичних груп ракетних військ у прикордонних з Україною районах. За наявними даними, в Брянську область переміщений дивізіон берегового ракетного комплексу «Бал», – розповів Громов.

За його словами, через це зростає загроза завдання ударів противником ракетами типу Х-35.

«Їх дальність стрільби дозволяє вражати об'єкти на території Житомирської, Київської, Полтавської, Черкаської, Чернігівської, Сумської та Харківської областей», – наголосив Громов.

При цьому він зазначив, що на даний час агресор зосередився на цілях пов'язаних із логістикою, промисловими об'єктами, а також нафто- та газозабезпеченням.


«Бал» – російський береговий мобільний ракетний комплекс з протикорабельною ракетою Х-35.

Комплекс призначений для контролю територіальних вод і проливних зон; захисту військово-морських баз, інших берегових об'єктів та інфраструктури узбережжя; захисту узбережжя на небезпечних напрямках ймовірного висадження десанту. Дальність ураження: 120 км з ракетою Х-35 і 260 км з ракетою Х-35У.

Московія підтягує ракетні війська до кордону з Україною_1

Раніше російські окупанти вже використовували протикорабельні комплекси "Бал" для обстрілів міст України, зокрема для ударів по Одесі та Миколаєву весною та влітку 2022 року.

При цьому формат застосування Х-35У рашистами можна порівняти із форматом використання крилатих ракет Х-22 – тобто наведення на радіоконтрастну ціль із низькою точністю влучання, що має приводити до неодмінних жертв серед мирного населення.

Х-35У оснащена радіолокаційною ГСН, а маса її БЧ складає всього 145 кг при стартовій масі всього в 670 кг. Ця ракета має дозвукову швидкість польоту, довжину фюзеляжу до 5 метрів і розмах крил в 1,33 метри.

З такою повітряною ціллю наша ППО боротись теоретично може, але на практиці все може бути ускладнене відносно малими розмірами Х-35У, для порівняння – довжина корпусу Х-101 складає 7,45 метрів, Х-555 – 6,4 метри, ракета 3М14 "Калибр" - орієнтовно 6,2 метри.

Зважаючи на характеристики цієї ПКР, є усі підстави вважати, що окупанти хочуть застосувати "Бал" для обстрілів наших міст саме через "ситуативну нестачу" звичайних крилатих ракет, або ж для спроби "зекономити" класичні КР. А розміщення в Брянській області рф може свідчити, що під ударом цього ракетного комплексу може опинитись навіть Київ.

Московія підтягує ракетні війська до кордону з Україною_3

До складу дивізіону комплексу "Бал" входять чотири пускові установки на 8 ракет кожна, які можуть дати сумарний залп до 32 ПКР. При цьому для наведення Х-35У з цього комплексу можуть використовуватись або дані з РЛС, або дані з безпілотника. Але при цьому показник дальності стрільби аж в 500 км можна вважати все таки завищеним. Хоча б тому, що навіть російські пропагандисти в 2021 році говорили спочатку про ті самі 500 км, але потім "урізали осетра" і заявляли про дальність "до 300 км".

На початок січня 2023 року Міноборони України звітувало, що на той момент російські окупанти для ударів по нашій землі застосували зокрема 144 ракети типу П-800 "Онікс" і загалом 638 крилатих ракет тактичного рівня різних типів, зокрема Х-35.

Читайте також:
Війна
Поки у ворогів будуть ракети, дрони і авіабомби, вони нищитимуть українські міста. Найбільше страждатимуть у прикордонній/прифронтовій зоні.
07 квітня, 17:19
Війна
За минулий тиждень московитські загарбники завдали кілька потужних ракетно-дронових ударів по Україні. Головна мета — знеструмити міста.
31 березня, 10:26
Війна
Не можна миритися з порушеннями повітряного простору країн НАТО. Тому російські ракети необхідно збивати.
25 березня, 15:20
Війна
Авіація Повітряних сил Польщі була приведена до стану бойової готовності через ракетні удари рф по території України
13 січня, 14:05
Опінії
Як показали минулі ракетні обстріли України — росія не здатна сама виробляти зброю. Особливо, зброю високоточну й технологічну...
03 січня, 19:47
Війна
Жодна країна світу ніколи не воювала з подібною зброєю. Жодна країна світу не відбила такі атаки.
02 січня, 15:45