МЗС Литви: західні вимоги до України поступитися власною територією – неприйнятні

СВІТ
26 травня, 19:27
МЗС Литви: західні вимоги до України поступитися власною територією – неприйнятні

Будь-які пропозиції американських і європейських політиків й експертів віддати частину України росії тільки провокують нову, більшу війну.

Про це під час щотижневого брифінгу для преси у Вільнюсі сказав чинний міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Головний литовський дипломат упевнений, умиротворювати агресора територіальними поступками неприйнятний для XXI століття прецедент і загрожує безпеці всього континенту.

«Такі заяви навіть від міжнародних авторитетів небезпечні для нас, для незалежності та цілісності Литви, бо вони не лише нормалізують відносини з путінським режимом, а й нормалізують те, що цей режим робить. На Заході мають зрозуміти, це дуже сильний сигнал усім іншим агресорам, потенційним злочинцям. Адже, якщо ти робиш злочин і тебе не знищать протягом трьох місяців, то все гаразд, усе може так і залишитися, а про покарання чи осуд не йтиметься», – зазначив Ґабріелюс Ландсберґіс.

Очільник МЗС Литовської республіки наголошує, пропозиції визнати цивілізованим світом частину території України за росією спрямовані просто на нормалізацію ганебної ситуації, що склалася.

«Для нас, литовців, це дуже небезпечна тенденція. З одного боку, путінський режим, який панує нині на росії, ми називаємо режимом, який здійснює геноцид – він готовий стерти з лиця землі людей лише за те, що вони належать до тієї чи іншої нації. Будь-яка нормалізація відносин із цим режимом мені незрозуміла. Заяви Генрі Кіссінджера і, зокрема, інших світових лідерів, у цьому напрямку докорінно неадекватні тій реальності, яку ми спостерігаємо сьогодні», – підкреслив Ґабріелюс Ландсберґіс.

Насамкінець головний дипломат Литви наголосив, про закінчення понад 8-річного конфлікту можна буде говорити лише у Києві й тільки на умовах українців, але аж ніяк не Москви та росіян.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що найстрашніші війни в історії людства ті, які ведуться не за території, а за ідеї, і нинішня російсько-українська війна якраз одна з них.

Читайте також:
Опінії
Ворога потрібно рішуче поборювати, а не вибудовувати з ним компроміси
24 червня, 15:17
Війна
Суд відмовив в арешті активів групи VS Energy, пов'язаної із заступником голови Держдуми РФ Олександром Бабаковим та його партнерами
24 червня, 14:55
Кримінал
Відомого у країнах Балтії публіциста і проросійського політичного діяча Владіміра Ліндермана затримали у власній оселі на околиці Риґи.
23 червня, 18:09
Світ
Агресивні дії кремлівського бункерного щура в Україні спонукали європейських політиків відновити дебати щодо власної "ядерної парасольки".
22 червня, 17:09
Світ
Гельсінський університет призупинив багаторічну співпрацю з Інститутом Конфуція у зв'язку із загрозою для національної безпеки.
19 червня, 07:34
Світ
Західні партнери повинні прискорити надання Україні важкого озброєння та інших форм допомоги, перш ніж розпочнеться втома від війни.
17 червня, 17:01