МЗС Литви закликало уніфікувати санкції проти росії та Білорусі

ЕКОНОМІКА
05.12.2023, 14:23
МЗС Литви закликало уніфікувати санкції проти росії та Білорусі
Фото: TV NET

У Вільнюсі давно вже переконані, що Мінськ активно залучений у воєнну агресію Москви проти України. Тому і покарання має бути спільним.

Із такою заявою виступила міністерка закордонних справ Литовської республіки Аґне Білотайте. Урядовець сподівається на відповідне рішення з боку парламенту країни, яке може бути ухвалено до кінця поточного року, або на початку прийдешнього.

Як стверджує очільниця литовського МЗС, об'єднання та посилення санкційного тиску проти Білорусі та РФ є давно назрілим кроком. Аґне Білотайте щиро дивується, що Європейська спілка і США досі не уніфікували санкції.

«З урахуванням того, що пов'язано із безпекою ситуацією, ми вважаємо, що варто знову розглянути повернення до аналогічного регламентування громадян Білорусі. Мої колеги у Сеймі вже ініціювали відповідні зміни, мабуть, це підштовхне до таких самих дискусій. Парламентарі вивчають новий контекст, нову інформацію, надану нашим Департаментом державної безпеки. Сподіваюся на ухвалення відповідних політичних рішень невдовзі», — зазначила Аґне Білотайте.

Міністерка закордонних справ Литви вважає, що національні санкції, котрі застосовуються до громадян РФ, є раціональними, як і обмежувальні заходи для громадян Білорусі. Адже обидві країни не тільки воюють проти України, а й здійснюють гібридну агресію проти ЄС.

А проте, як раніше інформував «Останній Бастіон», Пентаґон в обхід запроваджених санкцій закуповував російську нафту. Водночас збільшити постачання озброєння Україні у Вашинґтоні аж ніяк не бажають, боячись поразки та розвалу РФ.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Чим довше триває російська агресія, тим гострішими стають внутрішні проблеми всередині ЄС. Вихід тільки один: усіляко допомагати Україні!
26 лютого, 14:54
Політика
Потужна послиця «найвеличнішого лідора сучасності», за версією Андрія Єрмака, претендує на орден. Зе-влада віддячить за дипломатичні потуги.
25 лютого, 20:53
Політика
Найбільші економіки світу вкотре закликали росію «повністю» та «беззастережно вивести війська» з України. Обуренню G7 немає меж.
23 лютого, 21:32
Політика
Ресурсна федерація московії першою напала на Україну, тож мусить цілком і повністю відповісти за скоєне. Ми людьми та землями не торгуємо!
28 січня, 18:01
Світ
Авторитарний режим Ільгама Алієва підтримує політику єдиного Китаю. Острівна держава зі столицею у Тайбеї має скоритися КНР.
14 січня, 18:08
Світ
Проросійська маріонетка з Каракасу вирішила утриматися від бойових дій проти сусідньої Ґаяни. Вочевидь, спрацювала «м'яка сила» Вашинґтона.
15.12.2023, 19:15