МЗС закликає світ тиснути на Росію, аби змусити її виконати наказ суду ООН щодо Меджлісу

ПОЛІТИКА
26 квітня, 15:45
МЗС закликає світ тиснути на Росію, аби змусити її виконати наказ суду ООН щодо Меджлісу
Фото: tsn.ua

РФ незаконно утримує близько 120 кримських татар.

МЗС закликає світову спільноту продовжувати чинити тиск на РФ та посилювати санкції з метою забезпечення виконання наказу Міжнародного суду ООН щодо неможливості заборони Меджлісу кримськотатарського народу в окупованому Криму.

Про це повідомляється у заяві МЗС України щодо четвертих роковин заборони російською окупаційною адміністрацією діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, оприлюдненій 26 квітня.

«Минуло 4 роки від заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу російською окупаційною адміністрацією на тимчасово окупованій території України – в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь. Пізніше вища судова інстанція держави-окупанта підтримала це незаконне рішення. Заборона вищого представницько-виконавчого органу кримських татар окупаційною владою стала черговим свідченням грубого порушення міжнародного гуманітарного права і прав людини, виявом расової дискримінації, елементом масштабної кампанії залякувань і переслідувань незгодних з окупацією півострова та фіктивними результатами так званого референдуму від 16 березня 2014 року, організованого фактично під дулами автоматів окупаційних військ і визнаного незаконним світовою спільнотою», – наголосили в зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС інформують, що на сьогодні у рамках безперервних репресій проти незгодних, близько 120 громадян України, більшість з яких є кримськими татарами, незаконно утримуються або засуджені Росією з політичних мотивів на території РФ та тимчасово окупованого Криму. Зокрема, протягом останніх півроку окупаційна адміністрація виносить масові попередження про неприпустимість порушення «закону про мітинги та зібрання» членам Меджлісу кримськотатарського народу, активістам кримськотатарського національного руху.

«Забороною Меджлісу Росія порушила фундаментальні норми права, включаючи Міжнародну конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, Конвенцію Ради Європи про захист прав людини і основоположних свобод, а також право корінного народу України, Криму на представництво і самоврядування, яке надається Декларацією про права корінних народів ООН, ухваленою 13 вересня 2007 року. Порушення норм міжнародного права Росією стосовно кримських татар розглядаються зараз також і Міжнародним судом ООН, який 19 квітня 2017 року своїм Наказом серед іншого зобов’язав Росію «утриматись від вжиття чи підтримання обмежень відносно можливості кримських татар зберегти власні представницькі інституції, включаючи Меджліс», – нагадали в МЗС України, констатувавши, що Росія свідомо ігнорує цей припис Наказу МС ООН вже протягом трьох років.

У МЗС України також зазначили, що питання невиконання Росією Наказу буде розглядатися Міжнародним судом ООН вже під час розгляду справи по суті.

«У цьому зв’язку закликаємо світову спільноту продовжувати чинити тиск щодо Росії та посилювати санкції з метою забезпечення виконання Наказу МС ООН та припинення утисків кримськотатарської спільноти в Криму», – резюмують в українському зовнішньополітичному відомстві.

Читайте також:
Для команди Володимира Зеленського відстоювання честі України на міжнародній арені не в пріоритеті.
14 червня, 12:15
Росія намагається послабити санкції, прикриваючись з кризою через коронавірус.
22 квітня, 18:14
У МЗС вимагають від Росії, зокрема, забезпечити медичне обстеження та лікування незаконно затриманому Серверу Мустафаєву.
23 березня, 16:20
16 громадян України проходять лікування в країнах світу.
22 березня, 14:35
В офіційному листі використано елементи історичного лікбезу з пояснення походження назви «Малоросія».
28 січня, 14:43
У середу, 22 січня, у місті Філадельфія відкрили почесне консульство України.
23 січня, 10:15