На Бахмутському напрямі без змін...
Бахмут продовжує залишатися гарячою точкою на карті бойових дій. І вже очевидно, що таким він залишиться ще дуже довго...
Російські окупанти кидають численні ресурси на окупацію цього міста. Вони намагаються з хоч якогось просування в його околицях створити те, чого їм не вистачає дуже довгий час, – велику перемогу.
Але складно робити перемогу з того, що затягнуло на понад пів року твої ресурси в нескінченну м'ясорубку і не відпускає досі. Розуміють у російському командуванні чи ні, але Бахмут – це капкан, з якого не вибратися.
За той період часу, протягом якого триває наступ російських окупантів на Бахмут, українські війська звільнили понад 8,5 тисяч квадратних кілометрів Харківщини, понад 6 тисяч квадратних кілометрів правобережної Херсонщини... А сили російських окупаційних військ, які переважають, ніяк не можуть пробити оборону Зброних Сил України під Бахмутом і захопити місто.
Бахмут – це капкан, оскільки в його околицях перемелені вже тисячі окупантів зі складу 1 і 2 армійських корпусів, приватних військових компаній "Вагнер", "Ліга", "Редут", підрозділи 2-ї та 41-ї загальновійськових армій... Ці ресурси понад пів року сконцентровані в локації Бахмута, який не дає можливості їх використати на інших напрямках, плацдармах.
Наразі у Білорусі перебувають 9 тисяч російських частково мобілізованих, приписаних до 2 мотострілецької дивізії 1 танкової армії Західного військового округу. Вони проходять підготовку на білоруських полігонах, після чого здебільшого їх командування планує відправити під Бахмут.
Це свідчить не тільки про те, що в російському командуванні розуміють, що до кінця 2022 року місто їм не окупувати. А й про те, що 9 тисяч особового складу, грубо кажучи 13 БТГр, з'являться не на зовсім несподіваному плацдармі, а там, де до їхньої зустрічі давно готові.
І наразі говорити про те, що під Бахмутом кардинально може змінитися ситуація, не доводиться. Це місто продовжуватиме затягувати, як трясовина, у себе ресурси російських окупаційних військ, тоді як на інших напрямках ЗСУ звільнятимуть тисячі та тисячі квадратних кілометрів території.
Оборона Бахмута у майбутньому стане частиною воєнної історії, її викладатимуть у військових вишах. Адже саме стійкість цього міста впливає на ситуацію без перебільшення всієї зони бойових дій.