На Донеччині замість пасовищ створюють заказники

ЕКОНОМІКА
24.02.2022, 06:51
На Донеччині замість пасовищ створюють заказники

Жителі та влада Комарської громади Донецької області стали на захист степу з метою зберегти наявну екосистему.

Таку інформацію медіаагенції "Останній Бастіон" надали у пресслужбі Української природоохоронної групи.

Зазначається, що з половини отриманих навесні 2021 року Комарською сільською радою земель сільськогосподарського призначення вирішено створити заказники, куди увійшли 10 найцінніших степових ділянок.

«Фактично, на сьогодні громада не лише зберегла цінні та унікальні степові куточки, але й ухвалила програму з охорони природи на рівні ОТГ, за якою у межах громади має побільшати об'єктів природно-заповідного фонду. На території Комарської сільради й досі збереглося чимало ділянок, цікавих своїм рослинним і тваринним світом. Вважаємо цей випадок надзвичайним прецедентом, адже зазвичай більшість громад очолюються людьми, які просто роздають усю землю під ріллю», – прокоментували ситуацію у пресслужбі Української природоохоронної групи.

Вітчизняні екологи додають, що досвід Комарської ОТГ, яка знаходиться у прифронтовій області, мають переймати й інші громади Півдня та Сходу задля припинення розорювання степів і луків, та водночас з метою збереження наявного біорізноманіття.

Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", відомий у Полтаві політик і бізнесмен Андрій Матковський встиг позбавити місто комунальної нерухомості, а нині взявся за дерева.

Читайте також:
Полтава
Земельні ділянки із червонокнижним шафраном сітчастим виявили у Полтавському районі. Тепер їх хочуть зробити охоронною зоною.
18 червня, 20:38
Полтава
Столичні фахівці продовжують мандрувати з користю нашою областю. Днями вони натрапили на чергову місцевість з унікальною вітчизняною флорою.
16 червня, 14:58
Життя
Птахи використали оптоволокно під власні потреби.
06 червня, 15:23
Полтава
Луки біля річки Оріль на Полтавщині вкриті не лише різнотрав'ям. Днями природоохоронці виявили популяції червонокнижних квітів.
30 квітня, 06:01
Політика
Ця маленька тварина живе під землею і використовує нори та тунелі. Основною їжею кротам служать дощові черв'яки й комахи, а не рослини.
24 квітня, 07:09
Життя
Прополіс – від брунькової смоли до «антибіотика широкого спектра».
19 квітня, 10:04