На Донеччині замість пасовищ створюють заказники

ЕКОНОМІКА
24.02.2022, 06:51
На Донеччині замість пасовищ створюють заказники

Жителі та влада Комарської громади Донецької області стали на захист степу з метою зберегти наявну екосистему.

Таку інформацію медіаагенції "Останній Бастіон" надали у пресслужбі Української природоохоронної групи.

Зазначається, що з половини отриманих навесні 2021 року Комарською сільською радою земель сільськогосподарського призначення вирішено створити заказники, куди увійшли 10 найцінніших степових ділянок.

«Фактично, на сьогодні громада не лише зберегла цінні та унікальні степові куточки, але й ухвалила програму з охорони природи на рівні ОТГ, за якою у межах громади має побільшати об'єктів природно-заповідного фонду. На території Комарської сільради й досі збереглося чимало ділянок, цікавих своїм рослинним і тваринним світом. Вважаємо цей випадок надзвичайним прецедентом, адже зазвичай більшість громад очолюються людьми, які просто роздають усю землю під ріллю», – прокоментували ситуацію у пресслужбі Української природоохоронної групи.

Вітчизняні екологи додають, що досвід Комарської ОТГ, яка знаходиться у прифронтовій області, мають переймати й інші громади Півдня та Сходу задля припинення розорювання степів і луків, та водночас з метою збереження наявного біорізноманіття.

Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", відомий у Полтаві політик і бізнесмен Андрій Матковський встиг позбавити місто комунальної нерухомості, а нині взявся за дерева.

Читайте також:
Полтава
Дуже рідкісні квітки-брандушки та тюльпан дубравний знаходиться на південному сході Полтавського краю. Ця флора потребує захисту держави.
15 листопада, 14:54
Полтава
Земельні ділянки незайманого степову потребують захисту держави від втручання сільгоспвиробників і забудовників. Полтавщина показує приклад.
31 жовтня, 08:24
Полтава
В околицях села Малий Бакай знайдено ділянки із червонокнижною ковилою. Природоохоронці планують створити захищену законом зону.
13 жовтня, 19:58
Життя
Раніше невідомі організми розвивалися всередині кам'яної породи. Це найдавніші мікробіоми, виявлені у відкладеннях на Півдні Африки.
11 жовтня, 21:43
Полтава
Шафран сітчастий — біла квітка, яка зустрічається тільки весною на схилах балок і ярів. Недавно його виявили на Київщині й Черкащині.
01 жовтня, 12:39
Полтава
Всі ми, як ті дерева у незайманій екосистемі, наче й люди, а такі різні! Кожен із нас має власні таємниці, якими не ділиться ні з ким.
26 вересня, 13:45