На Київщині відкрили барельєф педагогу і перекладачу Олександру Кониському

ІСТОРІЯ
26.07.2021, 09:36
На Київщині відкрили барельєф педагогу і перекладачу Олександру Кониському
Фото: Facebook

Урочистий захід на честь одного з будителів української нації другої половини ХІХ століття провели у місті Боярка Київської області.

Відповідний фотозвіт на своїй сторінці у Facebook оприлюднив краєзнавець, голова Наглядової Ради благодійного фонду "Героїка" і колумніст "Останнього Бастіону" Ростислав Мартинюк.

За його словами, на будівлі КПП місцевого Ліцею імені Івана Богуна відкрили барельєф Олександру Кониському, який є автором духовного гімну України — "Боже, Єдиний Великий".

«Олександр Кониський — це той, хто у 1873 році порушив питання про державну самостійність України — в Європі непорушних імперій. Що написав найбільше офіційних листів до канцелярії імператора Алєксандра ІІІ, міністра внутрішніх справ Російської імперії та прем'єра уряду в інтересах шляхетної української нації. Для чого? Бо суддя. Який арґументовано доводив незаконність московських порядків в Україні. Видавець, бізнесмен, суддя, журналіст, поет, біограф, засновник кількох політичних партій. Еге ж... Та разом із цим — Великий Німий сучасної України», — написав краєзнавець.

Крім того, виступи до присутніх мали наставник ліцеїстів полковник Євген Пікуль і фаховий київський історик Ігор Гирич; про участь представників влади на вказаному заході Ростислав Мартинюк не вказав.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", у Решетилівській об'єднаній територіальній громаді провели слухання щодо встановлення пам'ятника "Борцям за волю і незалежність України".

На Київщині відкрили барельєф педагогу і перекладачу Олександру Кониському_1
Читайте також:
Опінії
Як би це не звучало, але всі імперії (поки) завжди виграють в однієї людини чи навіть у бездержавної нації коштом ресурсів. У цьому сила.
24 січня, 20:36
Полтава
На центральній площі міської громади відкрили Галерею Героїв. У перспективі планується створити меморіальний комплекс з мармуровими стелами.
24 січня, 12:32
Мистецтво
23 січня 1921 року більшовики убили композитора Миколу Леонтовича
23 січня, 09:16
Історія
Унікальне поєднання часів і просторів: біля села Сичавка, на головному військовому кладовищі Південнівської громади.
20 січня, 09:23
Мистецтво
«Митці такого масштабу, як Китастий, приходять одиницями на століття».
17 січня, 09:41
Мистецтво
У Львові відбувся перший допрем’єрний показ фільму про легендарного оборонця зі Львівщини Тараса «Хаммера» Бобанича.
15 січня, 09:53