На Київщині відкрили барельєф педагогу і перекладачу Олександру Кониському

ІСТОРІЯ
26 липня, 09:36
На Київщині відкрили барельєф педагогу і перекладачу Олександру Кониському
Фото: Facebook

Урочистий захід на честь одного з будителів української нації другої половини ХІХ століття провели у місті Боярка Київської області.

Відповідний фотозвіт на своїй сторінці у Facebook оприлюднив краєзнавець, голова Наглядової Ради благодійного фонду "Героїка" і колумніст "Останнього Бастіону" Ростислав Мартинюк.

За його словами, на будівлі КПП місцевого Ліцею імені Івана Богуна відкрили барельєф Олександру Кониському, який є автором духовного гімну України — "Боже, Єдиний Великий".

«Олександр Кониський — це той, хто у 1873 році порушив питання про державну самостійність України — в Європі непорушних імперій. Що написав найбільше офіційних листів до канцелярії імператора Алєксандра ІІІ, міністра внутрішніх справ Російської імперії та прем'єра уряду в інтересах шляхетної української нації. Для чого? Бо суддя. Який арґументовано доводив незаконність московських порядків в Україні. Видавець, бізнесмен, суддя, журналіст, поет, біограф, засновник кількох політичних партій. Еге ж... Та разом із цим — Великий Німий сучасної України», — написав краєзнавець.

Крім того, виступи до присутніх мали наставник ліцеїстів полковник Євген Пікуль і фаховий київський історик Ігор Гирич; про участь представників влади на вказаному заході Ростислав Мартинюк не вказав.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", у Решетилівській об'єднаній територіальній громаді провели слухання щодо встановлення пам'ятника "Борцям за волю і незалежність України".

На Київщині відкрили барельєф педагогу і перекладачу Олександру Кониському_1
вибір редакції
Читайте також:
З року у рік полтавці відзначають День міста 23 вересня. Для багатьох ця дата – черговий привід "культурно" відпочити.
23 вересня, 10:34
У Гадячі вшанували пам'ять так званих червоних партизанів, забувши згадати про їхні злочини проти мирного населення Полтавщини.
23 вересня, 08:52
У місті Хуст Закарпатської області вулицю Валентини Терешкової перейменували на честь Мирослава Мисли
09 вересня, 15:27
За викриті та поки що невідомі злочини комуністичного і путінського режимів Москві доведеться заплатити власною державністю.
04 вересня, 14:34
Понад 300 цивільних загинули, більшість із них – діти.
03 вересня, 17:10
Новий монумент розміщений у Краматорську на території економіко-гуманітарного ліцею № 8, який має ім’я великого українського митця.
02 вересня, 13:15