На Одещині «шахеди» перетворили частину заповідника на чорну пустелю

ВІЙНА
09 червня, 12:10
На Одещині «шахеди» перетворили частину заповідника на чорну пустелю

Пожежа охопила близько 10 га піщаного пересипу заповідної зони, постраждали рідкісні птахи.

Знищено унікальні рослинні угруповання та місця гніздування птахів.

Ударні дрони, запущені російською окупаційною армією, випалили частину Національного природного парку «Тузлівські лимани». Постраждали, зокрема, рідкісні птахи — рожеві фламінго та занесені до Червоної книги качки-нерозні.

Про це повідомив доктор біологічних наук, співробітник парку Іван Русєв.

Він наголошує, що нацпарк «Тузлівські лимани» розташований у тилу та є єдиним неокупованим морським нацпарком в Азово-Чорноморському регіоні України. Водночас викиди, підриви протикорабельних мін, потужні шуми БпЛА та пожежі, які виникають через війну, руйнують баланс в екосистемах парку.

За словами науковця, російські «шахеди», що пролітали останніми днями над Тузлівськими лиманами, злякали рідкісних фламінго, й ті були змушені змінити місце постійної дислокації в нацпарку.

«А пожежа, яка охопила близько 10 гектарів рослинних угруповань на піщаному пересипу заповідної зони, зруйнувала унікальну флору та місця гніздування птахів — зокрема рідкісних качок-нерознів, занесених до Червоної книги: понад 10 гнізд. Загинули також гнізда інших дрібних птахів, десятки тисяч мушель, комах, дрібних мишоподібних гризунів…», — розповів Русєв.

На Одещині «шахеди» перетворили частину заповідника на чорну пустелю_1
На Одещині «шахеди» перетворили частину заповідника на чорну пустелю_3

Він зазначає, що дістатися таких місць пожежному транспорту майже неможливо. Наразі вогонь зупинило прохолодне нічне повітря, однак заповідний ландшафт перетворено на чорну пустелю.

На Одещині «шахеди» перетворили частину заповідника на чорну пустелю_5

Екологія та війна в Україні

Нещодавно на узбережжі Чорного моря, в Національному природному парку «Тузлівські лимани» в Одеській області, викинуло велику кількість мертвої риби. Це, ймовірно, стало наслідком аварії російських танкерів «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239», які транспортували нафтопродукти Керченською протокою у грудні 2024 року. Зокрема, на берег лиману Бурнас викинуло чорноморську атерину; в тому ж місці виявили мазут, викинутий морем.

На думку вчених, частина мазуту через високу температуру повітря розчинилася й отруює піщані біоценози — всі живі організми, що мешкають у цих умовах (рослини, мікроорганізми тощо).

Автор : Вікторія Слободенюк
Читайте також:
Війна
Окупований московитами український півострів увійшов у фазу 5-6-річних циклів незворотних змін клімату. Опадів меншатиме, спека частішатиме.
19 червня, 19:26
Полтава
Спритні на руку ділки клали великі смердючі кавалки не лише на угіддя, а й на закон. Зловмисники певні, що їхні брудні гроші вирішать усе.
02 квітня, 12:34
Кримінал
Найбільшу стічну прісну водойму північно-західного Приазов'я перетворили на сміттєзвалище. Московити скидають туди різні відходи.
18 березня, 06:08
Полтава
Не вирубками єдиними славиться наш край. Підприємливі ділки взялися захаращувати небезпечними відходами цілі екосистеми, бо можуть.
10.06.2024, 21:49
Світ
Південний Урал щільно заселений кількома поневоленими Москвою народів, зокрема українцями. Але всі вони давно стали московитами...
10.04.2024, 13:27
Війна
За оцінкою науковців, лише за минулий рік загинуло не менш 50 тис. чорноморських китоподібних.
03.08.2023, 07:17