На пенсію у 72: єврочиновники закликали Литву підняти пенсійний вік

СВІТ
20 квітня, 08:01
На пенсію у 72: єврочиновники закликали Литву підняти пенсійний вік
Фото: Swedbank

Єврокомісія рекомендує уряду Литовської республіки суттєво підняти вікову межу для виходу громадян на пенсію.

До 2040 року пенсіонерами будуть вважатися тільки ті люди, які досягли 72-річного віку, поінформувало видання "Delfi".

Державні службовці, які працюють у соціальній сфері та охороні здоров'я, згодні піти на такий крок за однієї умови – у Литві мусить істотно покращитися якість життя.

«Представники Єврокомісії підготували зелену книгу здорової старості. У ній нашій країні пропонують підвищити пенсійний вік аж до 72 років протягом наступних 19 років, якщо ми хочемо зберегти постійний національний індекс старіння. Неважко припустити, що такі трагікомічні прогнози наших жителів старшого віку не порадують: уже зараз чоловікам важко працювати до 64 років, а жінкам до 63 років. Уявіть їхню реакцію, коли вихід на заслужений відпочинок відбуватиметься майже перед самою смертю», – прокоментував ситуацію голова комітету Сейму Литви з питань соціальних справ і праці Міндауґас Лінґе.

Парламентар також звернув увагу на те, що теперішня середня тривалість життя чоловіків у балтійській країні становить 71,5 рік, тоді як у жінок – 81 рік.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що майже 65% від загальної кількості пенсіонерів в Україні отримують від держави не більше 3000 гривень на місяць.

Читайте також:
Федерація роботодавців зажадала скасувати особливий ПДВ для Веревського: постраждала більшість підприємств
26 квітня, 13:10
Президентська адміністрація Джозефа Байдена планує запровадити у США "фінансову зрівнялівку", почнуть із податку на прибуток.
12 квітня, 10:37
За такою схемою раніше «корпоратизували» «Укрнафту», що дало можливість Коломойському «доїти» начебто державне підприємство як власне
06 квітня, 12:20
Африка потребує ретельно вивіреної внутрішньої політики та посиленої підтримки міжнародної спільноти, зокрема у фінансовій сфері.
02 квітня, 09:59
Америка і світовий ринок, що швидко підлаштовується під реалії пандемії COVID-19, не будуть довго чекати на реформи від української влади.
20 березня, 09:48