На Полтавщині відроджують кулінарні традиції предків

ПОЛТАВА
16 лютого, 12:34
На Полтавщині відроджують кулінарні традиції предків

В Якимівському будинку культури Миргородського району готували страви з гарбуза за стародавніми рецептами. Українці повертають своє минуле.

Про знаменну для нашого краю подію відзвітувала Великобагачанська селищна рада, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Так, організовані «Гарбузові посиденьки» у селі Якимове заклали першу сторінку у Книзі гастрономічної спадщини громади.

З'ясувалося, що у будинку культури готували страви з гарбуза за стародавніми рецептами місцевої жительки Віри Олексіївни Писаренко: «Гарбуз тушкований із м'ясом», «Гарбуз запечений із картоплею», «Гарбуз із сухофруктами». Підкорив серце надзвичайно смачний «Гарбуз тушкований із капустою» і «Гарбуз із маслом».

«Навіть у найтяжчу годину ми не повинні спинятися ні на мить у справі відродження і примноження прадавніх традицій роду. Адже носіїв минувшини з кожним роком меншає. Не дозволимо собі втратити унікальний шанс і зв'яжемо міцний вузлик мудрості для прийдешніх поколінь.

Вправні господині, талановиті самобутні артистки фольклорного ансамблю «Криниця» дотрималися всіх секретів приготування та пригощання. Творчі люди будь-яку справу роблять з любов'ю, співаючи наших народних пісень, щирим голосом невтомних сільських трудівниць. Було і затишно, і смачно, по-родинному тепло», — повідомили у Великобагачанській селищній раді.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як щороку десятки тисяч виробників, торговців і любителів чаю збираються до китайського села Вýїшань. Там вони куштують напій із давньою традицією.

На Полтавщині відроджують кулінарні традиції предків_1
Читайте також:
Історія
Московія немає жодного стосунку до давньоруської спадщини. Цей болотно-лісистий улус держави Чинґізидів забув своє справжнє минуле.
05 квітня, 21:39
Історія
Харків'янин Юрій Кнорозов першим у світі дешифрував писемність жителів півострова Юкатан. Опісля нього цивілізацією майя зацікавилися інші.
31 березня, 17:20
Опінії
Російсько-українська війна триває як за землі, так і за людей та нашу культурно-історичну спадщину. Ворог знову хоче привласнити чуже.
28 березня, 13:38
Історія
Навесні 1099 року київський князь Святополк своїми військами атакував Червону Русь. Перед тим він осліпив князя-галичанина Василька.
12 березня, 08:28
Історія
2500 років тому ця 8-метрова скульптура підтримувала дах величезної релігійно споруди. Всього ж їх було 38, але до тепер збереглося лише 2.
05 березня, 07:12
Історія
Скарб був у лісі поблизу Грубешова Люблінського воєводства. Науковці датували знахідку II століттям до Христа — IV століттям після Христа.
03 березня, 07:59