На Росії викрадених українських дітей тримають у концтаборах

КРИМІНАЛ
16.02.2023, 18:05
На Росії викрадених українських дітей тримають у концтаборах

Відроджена путінським режимом омріяна мільйонами росіянами система ГУЛАГу знову тероризує безневинних українців, особливо нашу малечу.

Про це йдеться у розслідуванні, здійсненого й оприлюдненого американським виданням "Conflict Observatory", який працює при Інституті охорони здоров'я Єльського університету.

Станом на сьогодні у межах ресурсної федерації московії існує ціла мережа так званих "установ", де кремлівські вертухаї "перевиховують" українських дітей, викрадених і вивезених росіянами із тимчасово окупованих регіонів.

Як стверджується у викладеному американськими розслідувачами матеріалі, через ці дитячі концентраційні табори, більшість із яких створено на базі ще піонерських таборів відпочинку, вже пройшло щонайменше 6 тисяч юних українців віком від 3-х до 16 років.

«Основна функція цих закладів полягає, зважаючи на все, у політичному перевихованні. У 32 із них ми знайшли ознаки системної роботи із примусового відлучення дітей від українського культурного коду та навіювання їм проросійських ідей. Це відверта пропагандистська робота з деконструкції національної ідентичності, яку можна прирівняти до методів геноциду. У деяких концтаборах діти також проходили військові вишколи. Всього нараховано 43 таких установи, більша частина із них розташована в анексованому у 2014 році українському Криму», – коментують невтішну ситуацію автори.

Також подібні дитячі концтабори знайдено поряд із Москвою, Єкатеринбургом і Казанню, а також у Сибіру та на Далекому Сході, де дотепер утримуються українці віком від 4-х місяців до 17 років.

«Викрадених дітей свідомо піддають ідеологічній обробці та промиванню мозків. У цих таборах виявляються не лише сироти, а й ті, у кого є батьки, але їх змусили відмовитися від власної малечі під страхом смерті. Зокрема, з Маріуполя так званий загін кадировців "Ахмат" вивіз кілька багатодітних родин, із яких потім забрали неповнолітніх доньок і синів. Інші ж батьки скаржаться, що дітей продовжують утримувати у таборах, хоча обумовлений термін їхнього перебування там уже минув», – висновується у розслідуванні.

Співробітники Інституту охорони здоров'я Єльського університету уточнюють, що подібні практики порушують четверту Женевську конвенцію та Конвенцію про права дитини, які Кремль має намір денонсувати.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що не тільки примусове переміщення є воєнним злочином, але й усиновлення дітей під час війни також повністю суперечить міжнародному праву.

На Росії викрадених українських дітей тримають у концтаборах_1
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Справжня мета Тель-Авіва – великомасштабна регіональна війна.
27 лютого, 16:13
Війна
Позов пройшов стадію юрисдикції та переходить на стадію розгляду по суті.
02 лютого, 18:20
Війна
Суд вимагає від Ізраїлю вжити заходів, «щоб уникнути будь-яких дій, які були б рівнозначні геноциду»
26 січня, 17:05
Війна
Слухання по справі у суді почнуться наступного тижня.
06 січня, 08:36
Політика
Туреччина вітатиме академіків і вчених, які зазнають переслідувань за свої погляди на війну в Газі
27.12.2023, 17:55
Світ
Ізраїльська армія може перевершити у скоєні воєнних злочинів російську. Сіоністський режим прагне крові невинних, перш за все дітей і жінок.
26.12.2023, 13:03