російські війська забрали сотні українських дітей

КРИМІНАЛ
15.02.2023, 09:37
російські війська забрали сотні українських дітей
Фото: google

Недавній звіт мережі журналістських розслідувань підтвердив десятки відео цих дітей у російських соціальних мережах.

«Російські сили викрадають дітей. Змінюють громадянство, здають на усиновлення, вчиняють сексуальне насильство та інші злочини», – розповіла уповноважена з прав дитини та реабілітації України Дарія Герасимчук.

На одному з відео, опублікованих на YouTube, групу українських дітей зустрічають «усиновлювачі» в москві. Минулого року путін прискорив процес надання громадянства дітям з України.

З початку війни з України до росії вивезли близько 14 тисяч дітей. москва аргументує це тим, що евакуює їх із зон бойових дій, хоча це справжній геноцид.

«Не тільки примусове переміщення є воєнним злочином, але й усиновлення дітей під час війни також повністю суперечить міжнародному праву», — сказав Білл ван Есвельд, заступник директора з прав дитини Human Right Watch.

Рід Бруді, юрист з прав людини та міжнародний прокурор у справах про воєнні злочини, назвав ці передачі «злочином проти людяності».

«Примусове переміщення дітей, як ми бачимо, є безперечно воєнним злочином, – сказав він. – Але це також злочин проти людяності, оскільки воно здійснюється на широкомасштабному та систематичному рівні».

У звіті також йдеться про кілька заяв про розлучення дітей із батьками у контрольованих російськими військами фільтраційних таборах на окупованих територіях.

Читайте також:
Політика
Несподівані кадрові зміни у московських бункерах мають на меті зацементувати трон царя-чекіста. Проте не все так добре, як певен путін.
02 червня, 17:20
Політика
Триденні лохторальні процедури на московії дали бажаний путіну результат. Безальтернативний диктатор царюватиме наступні 6 років.
18 березня, 21:39
Економіка
Ресурсна федерація московії не здатна прикривати власні тили. А наявних систем ППО/ПРО ледве вистачає росіянам на передовій.
05 лютого, 13:51
Війна
Завербовані в'язні з Чувашії записали звернення до путіна і голови республіки. Вони скаржаться на відсутність виплат і соціальних гарантій.
31 січня, 14:53
Війна
Неподалік державного північного кордону російське військове командування розгорне озерну флотилію. Путінський режим боїться НАТО.
23.10.2023, 15:16
Політика
70-річний кремлівський бункерний дід воліє померти при владі. Владімір Путін однозначно повторить долю своїх кумирів.
22.08.2023, 16:00