російські війська забрали сотні українських дітей

КРИМІНАЛ
15 лютого, 09:37
російські війська забрали сотні українських дітей
Фото: google

Недавній звіт мережі журналістських розслідувань підтвердив десятки відео цих дітей у російських соціальних мережах.

«Російські сили викрадають дітей. Змінюють громадянство, здають на усиновлення, вчиняють сексуальне насильство та інші злочини», – розповіла уповноважена з прав дитини та реабілітації України Дарія Герасимчук.

На одному з відео, опублікованих на YouTube, групу українських дітей зустрічають «усиновлювачі» в москві. Минулого року путін прискорив процес надання громадянства дітям з України.

З початку війни з України до росії вивезли близько 14 тисяч дітей. москва аргументує це тим, що евакуює їх із зон бойових дій, хоча це справжній геноцид.

«Не тільки примусове переміщення є воєнним злочином, але й усиновлення дітей під час війни також повністю суперечить міжнародному праву», — сказав Білл ван Есвельд, заступник директора з прав дитини Human Right Watch.

Рід Бруді, юрист з прав людини та міжнародний прокурор у справах про воєнні злочини, назвав ці передачі «злочином проти людяності».

«Примусове переміщення дітей, як ми бачимо, є безперечно воєнним злочином, – сказав він. – Але це також злочин проти людяності, оскільки воно здійснюється на широкомасштабному та систематичному рівні».

У звіті також йдеться про кілька заяв про розлучення дітей із батьками у контрольованих російськими військами фільтраційних таборах на окупованих територіях.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
70-річний кремлівський бункерний дід воліє померти при владі. Владімір Путін однозначно повторить долю своїх кумирів.
22 серпня, 16:00
Світ
Такої думки дотримуються критики путінського режиму.
30 червня, 15:46
Світ
Дослідження, проведене Logically, виявило понад 50 прикладів пропозицій про роботу вагнер, які поширюються 16 мовами в Twitter і Facebook.
01 червня, 10:48
Війна
Рух опору окупації остаточно вийшов за межі України та охопив безпосередньо внутрішні регіони ресурсної федерації московії.
04 травня, 21:40
Війна
Поки Владімір Путін розповідає, що РФ ось-ось зробить великий науковий стрибок, самі дослідники налякані наслідками агресії проти України.
10 квітня, 20:24
Війна
В Україні багато говорять про необхідність наших Збройних Сил наступати на територію Російської федерації.
24 березня, 21:21