На угорському фронті в України не має змін. А дарма

ЕКОНОМІКА
09 квітня, 13:36
На угорському фронті в України не має змін. А дарма
Фото: Facebook

Будапешт не має реальних претензій до Києва, бо всі вони вигадані для збереження рейтингу панівного режиму. Цим слід користатися.

Україні важко працювати «на угорському напрямку», зокрема через специфічну поставу угорських національних еліт. Хоча саме суспільство в Угорщині проукраїнське, але ми не можемо викреслити угорський фактор.

Так уже історично і географічно сталося, що Угорщина — наш сусід і значна угорська меншина проживає в Україні. Водночас від Угорщини залежить прийняття колективних рішень на рівні Європейської спілки.

Важлива українсько-угорська зустріч високого рівня відбулася в online-форматі, на якій обговорили шляхи розв'язання основних питань двостороннього порядку денного. Українську делегацію очолив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, у тіні якого були:

  • віцепрем'єр-міністри Ольга Стефанішина та Михайло Федоров;
  • заступники Ігор Жовква та Олена Ковальська;
  • міністр освіти та науки Оксен Лісовий;
  • перший заступник міністра освіти та науки Євген Кудрявець;
  • заступник міністра закордонних справ Євген Перебийніс;
  • голова підкомітету із питань вищої освіти Комітету Верховної Ради із питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина;
  • начальник Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита;
  • голова Державної служби з питань етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський.
Угорську делегацію очолив горезвісний міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Пийтер Сійярто.

Як повідомив Андрій Єрмак, з 11 пунктів, які запропонувала угорська сторона, фактично узгодили вже 5. У питаннях національних спільнот є узгоджені позиції, які напрацювали та попередньо зафіксували робочі групи; робота триває й буде фіналізована у найкоротші строки.

Також, зі слів Єрмака, є суттєвий прогрес у розширенні логістичних і транспортних можливостей на спільному кордоні. Зокрема, у пункті пропуску «Лужанка — Береґшурань» уже цього місяця почнуть пускати вантажівки без обмеження ваги, планується відкрити новий пункт пропуску «Велика Паладь — Нодьгодош», що допоможе зменшити черги на кордоні з Угорщиною.

Угорці відомі своєю раціональністю, а у питаннях РФ це створює певні проблеми для нас. Однак зараз природна раціональність угорців працює у напрямку збільшення логістичних і транспортних коридорів з Україною у той час, коли у нас виникли проблеми на українсько-польському кордоні.

Це важливо для нас! Окрім того, є шанс зняти суперечності стосовно освіти угорців в Україні, що має суттєво пожвавити взаємні відносини, у тому числі економічні.

Автор : Олексій Кущ
Читайте також:
Економіка
Вітчизняні олігархи за підтримки столичних чиновників і депутатів свідомо готували до здачі ворогу. Західні політики теж доклалися до цього.
20 травня, 07:12
Політика
Коротко про дві управлінські моделі, які у нас не працюють. А проблема у тому, що до влади дорвалися відверті профани.
19 травня, 17:20
Економіка
Сировинний тип економіки тягне на дно нашу Батьківщину. Цим користуються як олігархи, так і чиновники з депутатами різного рангу.
13 травня, 13:45
Війна
росія стверджує, що на території України вона воює з НАТО. Але насправді піти відкритою війною проти країн Альянсу не наважується.
11 травня, 18:35
Політика
Поки більшість людей у світі стежить за ізраїльсько-палестинським конфліктом, поруч розверзається справжнє пекло. Полум'я розпалює Іран.
09 травня, 19:55
Політика
Як виявилося торік 298 депутатів отримали більше доходу, ніж у 2022-му.
08 травня, 18:40