На українську культуру — крихти, на псів режиму — мільярди

ПОЛІТИКА
27.09.2023, 18:56
На українську культуру — крихти, на псів режиму — мільярди

Зе-команда знайшла відмовку для пояснення нефінансування культури. «Слуги неукраїнського народу» звично все списують на війну.

Про це відверто заявив депутат Верховної Ради IX скликання і фаховий історик Володимир В'ятрович. Такі відомості оприлюднила медіаагенція «Останній Бастіон».

Народний обранець стверджує, загальний рівень фінансування культури, передбачений проєктом закону про Державний бюджет на 2024 рік, традиційно залишається мізерним. Підтримання культури становить лише 1/240 від 1,7 трильйона гривень.

«Тобто, наша культура і далі фінансується за залишковим принципом! Закономірно, що у час війни 1,7 трильйона гривень піде на потреби оборони, і це у 250 разів більше, ніж на культуру. Наша армія і взагалі сфера безпеки та оборони є безумовним пріоритетом. Але понад 48% видатків ідуть не на оборонні потреби, і фінансування культури становить лише 1/240 від цієї суми.

Водночас видатки, наприклад, на ДБР зростають у півтора раза — майже до 4 мільярдів, видатки на БЕБ зростають утричі — майже до 2 мільярдів. Лише на ці два, по суті, поліційні органи (а є ж іще багато інших!) уряд пропонує виділити стільки ж видатків, як на всю галузь культури», — занепокоєний нардеп В'ятрович.

Фактично, вітчизняна бюджетна політика поза зрозумілим пріоритетом оборони значно більше сприяє побудові сумнозвісної поліційної держави за російським зразком, аніж держави культурної, держави національної, держави дійсно української. Не дарма ж Зе-влада актуалізувала питання виборів, аби театром псевдодемократії прикрити узурпацію.

«Ми маємо у 2024 році показати, як правильні інструменти державної політики стимулюють розвиток книжкового ринку, щоби на цій основі Україна нарешті перейшла до дієвої політики стимулювання розвитку всіх культурних індустрій, включно з музикою і різноманітним контентом, який люди споживають в інтернеті. Дієва політика підтримки виробництва і споживання власного культурного продукту — одна з ключових рис, що вирізняє успішні держави від неуспішних, і всі українські політики й урядовці мають нарешті це зрозуміти», — додав Володимир В'ятрович.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що дуже важко встояти у сучасній війні, коли, як зараз, ледь функціонує тил нашої армії. Це стримує потенціал оборони України.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Документ у другому читанні та в цілому підтримали 257 депутатів.
19 листопада, 16:07
Політика
Бюджет у першому читанні підтримали 247 депутатів.
31 жовтня, 15:25
Полтава
Поки полтавські «зелені ямщики» роз'їжджають Парижами, інші громади не словами, але справами підтримують наших захисників. Зокрема, грошима.
19 вересня, 21:42
Полтава
Додаткові субвенції військовим частинам для придбання приладів і обладнання виділили депутати. Гроші мають надійти вже на початку літа.
21 травня, 14:55
Полтава
Підтримка захисників України лягла на плечі органів місцевого самоврядування. Здається, що центральна влада свідомо самоусунулася.
15 травня, 14:54
Полтава
На засіданні сесії та виконавчого комітету міської ради ухвалили важливе рішення. Захисників та їхні родини підтримано фінансово.
14 березня, 06:02