На Закарпатті припинено незаконний видобуток андезиту

КРИМІНАЛ
30.12.2022, 17:01
На Закарпатті припинено незаконний видобуток андезиту

Рідкісний будівельний камінь із Рокосовського родовища, загальні запаси якого становлять 42,4 мільйона м³, планували вивозити за кордон.

Наразі двом затриманим особам повідомлено про підозру у вчиненні правопорушення, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на Офіс Генерального Прокурора.

Зазначається, що розкрадання андезиту у промислових масштабах здійснювалося у на території незаконного кар'єру у Мукачівському районі без жодних на те дозволів.

Слідчі стверджують, видобутий камінь вивозили до місця зберігання на спеціально переобладнаному транспорті, після обробки андезит вантажили на палети та готували до продажу.

«Чоловіків викрили та затримали під час незаконного видобутку каменю. На місці знайшли необхідне для таких робіт знаряддя та транспортні засоби. У ході оперативних дій вилучено понад 170 тонн андезиту, обладнання для обробки каменю, спецтехніку та документацію. Загальну вартість вилученого оцінюють у понад 2 мільйони гривень.

За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Закарпатської обласної прокуратури двом місцевим жителям повідомлено про підозру у незаконному видобуванні корисних копалин за частиною 3 статті 240 Кримінального кодексу України. Досудове розслідування здійснюють співробітники Національної поліції», – прокоментували в Офісі Генпрокурора.

Водночас не уточнюється, чи причетний хтось із місцевих закарпатських кланів до вказаного злочину, адже без політичної протекції якоїсь із відомих родин розкрадання надр у прикордонному регіоні здійснювати неможливо.

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що поки на Сході та Півдні тривають контрнаступальні дії Сил оборони України, у Поліському краю продовжують незаконно копати бурштин.

На Закарпатті припинено незаконний видобуток андезиту_1
Читайте також:
Політика
02 квітня 2024 року було проведено закупівлю на споруджування свердловини №179 Анастасівського родовища.
02 квітня, 15:10
Світ
Запаси «чорного золота» у водах Ґвінейської затоки оцінюються у 1,5-2 мільярда барелів. Основні вигодонабувачі — компанії «Eni» і «Petroci».
11 березня, 14:54
Опінії
Хто в цьому винен? Ймовірно, система, яку зруйнував в першу чергу Роман Опімах і ДГС.
30 січня, 09:47
Кримінал
Сума завданих бюджету збитків становить понад 157 мільярдів гривень.
23.09.2023, 08:23
Блоги
Це яскравий приклад нашої безголовості стосовно розвитку національної економіки.
09.08.2023, 11:06
Економіка
Видобувачі та продавці "чорного золота" пішли на радикальний крок. Але замість пазурів Москви варто розгледіти зморщені мацаки Пекіна.
03.04.2023, 18:13