На зелемарафон мільярди, на музеї — дзуськи

ПОЛІТИКА
24.11.2023, 12:30
На зелемарафон мільярди, на музеї — дзуськи

Один із найбільших науково-природничих музеїв світу заявив про відсутність фінансування та субсидій на оплату комунальних платежів.

Один із найбільших науково-природничих музеїв світу і найбільший природничий музей України – Національний науково-природничий музей НАН України, не має грошей на опалення.

Про це йдеться у заяві на сторінці музею в Facebook.

«Шановні відвідувачі, внаслідок відсутності державного фінансування та будь-яких субсидій на оплату комунальних послуг, в Музеї відсутнє опалення. В наших експозиційних залах температура ледь сягає 12 градусів. Будь ласка, врахуйте цей факт при відвідуванні музею і залишайтеся у верхньому одязі. Але габаритні сумки, як і завжди, просимо Вас здавати до гардероба»— зазначило керівництво музею.

Музейники зауважили, що кожен українець, який має змогу і бажання допомогти зібрати кошти на опалення, може зробити це за допомогою переказу на благодійний рахунок:

  • UA708201720313201001301009806;
  • код ЄДРПОУ 19020229.
  • Повна назва установи: Національний науково-природничий музей Національної академії наук України, скорочено: ННПМ НАН України.
  • Призначення платежу «благодійна допомога музею. Опалення».

«Маленьких донатів не буває, кожна гривня важлива для нас» — йдеться у повідомленні Національного науково-природничого музею Національної академії наук України.

Старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України, волонтер та блогер Антон Сененко написав, що в експозиційних залах нині температура 10-12°, тоді як в окремих приміщеннях становить менш як 6°.

«В країні немає грошей, в бюджеті колосальна діра і тут точно не до науки. Принаймні, звичайної, не оборонної. Але, знаєте, мене курвить. Коли дізнаєшся скільки майна набули родичі Дубінського. Коли дізнаєшся вартість тортів ексдержслужбовців. Коли гримить скандал із якимось там держзв'язком на мільярди гривень. Національний науково-природничий музей у Києві — одного рівня (якщо місцями не вище) аналогічного в Парижі» — підкреслив Сененко.

Науковець зауважив, що проблема опалення держустанов - особливо наукових та освітніх - в такому режимі виникає щорічно. І вона потребує нагальної уваги. З боку термомодернізації, утеплення, підвищення ефективності.

Антон Сененко зазначив, що міжнародним донорам, які не можуть фінансувати військові витрати, можна було б просто пояснити, навіщо допомагати цьому музею.

«І замість суперечливо-красивого мосту з нізвідки в нікуди Париж залюбки оплатив би реконструкцію наукового музею з архіважливими експонатами... До речі, є якась іронія в тому, що новенька перекладена бруківка пролягає якраз біля стін музею» — написав Сененко.

Від «Останнього Бастіону» хочемо додати, що блазні, які завдячуючи компанії Cambridge Analytica захопили владу в Україні, вирішили донищити все українське. Вони послідовно знищують українську культуру, архітектуру, історію та мову.

Автор : Микола Степаненко
вибір редакції
Читайте також:
Історія
Тур благодійний, весь прибуток від нього піде на розвиток проекту «Старовинні цвинтарі України».
18 листопада, 16:35
Історія
Львівський музей історії релігії створює цифровий архів своїх фондів
30 липня, 15:17
Історія
24 травня 1964 р., співробітниками КДБ СССР було здійснено підпал Державної публічної бібліотеки АН УРСР.
04 травня, 08:13
Історія
В історичному центрі Полтави почалися археологічні розкопки з метою збереження та вивчення культурної спадщини.
15.11.2023, 09:10
Мистецтво
Нова стратегія розвитку кіно в Україні загрожує ліквідацією кіноархіву Довженко-Центру.
02.11.2023, 08:35
Історія
Історико-культурна спадщина України занепадає не лише через російську агресію. Вітчизняні чиновники теж доклалися до руйнації.
30.10.2023, 09:01