НАБУ: члени ВРП ймовірно «відмазали» суддю за $ 50 тис
Вища рада правосуддя пробиває чергове дно. Нові подробиці в справі Злочевського
Національне антикорупційне бюро оприлюднило переписку, з якої можливо зробити висновок, що за 50 тисяч доларів члени Вищої ради правосуддя не стали карати суддю, яка обмежила терміни розслідування у справі Злочевського.
Як розповідають в НАБУ, в серпні 2018 року Суддя Солом'янського районного суду Києва обмежила для них процесуальний строк до 2 місяців для проведення слідчих дій у кримінальному провадженні за фактом незаконних дій посадових осіб Міністерства екології та природних ресурсів України при видачі спеціальних дозволів на користування надрами.
У 2019 НАБУ звернулося до Вищої ради правосуддя зі скаргою на цю суддю. Однак, ВРП не стала притягувати суддю до дисциплінарної відповідальності.
У 2020 році детективи отримали відомості, що ця суддя Солом'янського райсуду, разом з адвокатами Злочевського, «домовилася» з членами ВРП. Ці відомості НАБУ отримало в ході розслідування іншого кримінального провадження, відкритого за фактом спроби надання керівникам антикорупційних органів хабара в кілька мільйонів доларів за закриття справи екс-міністра.
НАБУ надає частину листування, з якого випливає, що суддя ймовірно звернулася до адвокатів Злочевського за допомогою у вирішенні ситуації зі скаргою на неї до ВРП. За матеріалами листування, проблему вирішили шляхом надання певним особами в складі Вищої ради правосуддя неправомірної вигоди в розмірі 50 000 доларів США. Причому, 20 тис передали адвокати, 30 тис - суддя.
З цього ж листування випливає, що ця ж суддя могла отримати неправомірну вигоду в 150 тис доларів за рішення про обмеження строків слідства НАБУ у справі Злочевського.
Також, серед матеріалів листування детективи виявили документ, відправлений 25 березня 2020 року, в якому вказувалося на необхідність непритягнення судді Солом'янського райсуду до відповідальності, - тобто за кілька місяців до прийняття аналогічного за змістом рішення ВРП, що може свідчити про узгодження дій ВРП з особами , наближеними до екс-міністра екології. У документі пропонується відмовити в притягненні до відповідальності судді членами ВРП Шевцовою, Говорухою, Гречківським, Івановою і Матвійчуком.
У НАБУ, крім цього, вказали, що ВРП тисне на суддю Вищого антикорупційного суду; розслідується справа, за матеріалами якої голова ОАСК має зв'язки з ВРП.
Нагадаємо, що НАБУ та САП 12 червня 2020 року в порядку ст. 208 КПК України «на гарячому» затримали групу осіб, які намагалися передати неправомірну вигоду у розмірі 5 млн дол. США керівництву антикорупційних органів. Гроші призначалися на закриття кримінального провадження за підозрою ексміністра екології, яке восени 2019 року Генеральна прокуратура передала до Національного бюро за підслідністю. Про це повідомили Артем Ситник та Назар Холодницький 13 червня 2020 року під час брифінгу для ЗМІ.
«У роботі НАБУ та САП перебуває кримінальне провадження, про підозру у якому повідомлено колишньому міністру екології України. На даний час слідство зупинене, ексвисокопосадовець перебуває у розшуку. До нас надійшла інформація про те, що певні особи за неправомірну вигоду хочуть це провадження закрити. Сума вигоди склала у результаті 6 млн дол. США, з яких 5 мільйонів передбачалися безпосередньо нам за закриття справи і 1 мільйон передбачався за «консультаційні послуги» посереднику», — повідомив керівник САП Назар Холодницький.
«Епізод, у якому пропонувалася неправомірна вигода, стосується ймовірної причетності ексміністра до заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Національного банку, виданого ПАТ «Реал банк» (підконтрольного на той час злочинній організації за участі посадовців часів президента Януковича) і легалізації цих коштів. У цій справі повідомлено про підозру низці осіб, у тому числі колишньому міністру», — зазначив Артем Ситник.
Серед затриманих осіб:
- перший заступник начальника ГУ ДПС у м.Києві;
- один із керівників групи компаній, афільованої з колишнім міністром екології та природних ресурсів часів президента Януковича;
- колишній керівник одного з департаментів ДФС України, довірена особу ексміністра екології.
Наприкінці минулого року Останній Бастіон повідомляв, що Вища рада правосуддя одноголосно вирішила призначити суддю Віктора Кицюка, який під час Революції гідності незаконно притягував до відповідальності активістів Автомайдану, суддею Печерського райсуду Києва довічно.