НАБУ та АМКУ викрили закупівельну змову на пів мільярда гривень

КРИМІНАЛ
16.12.2021, 15:35
НАБУ та АМКУ викрили закупівельну змову на пів мільярда гривень

Покарали лише учасників закупівель. А що з замовниками котрі роками закривали очі на порушення ?

Розслідування детективів Національного антикорупційного бюро допомогло Антимонопольному комітету встановити факти змови на пів мільярда гривень між сімома компаніями.

Розслідування стосується постачання програмного забезпечення державним компаніям впродовж 2016-2019 років.

Тендери оголошували такі структури як АТ "КБ "ПриватБанк", ДП "НАЕК "Енергоатом", ПАТ "Укргазвидобування", філія ГІОЦ ПАТ "Укрзалізниця", Національний банк України, Банкнотно-монетний двір НБУ й ДП "Поліграфічний комбінат "Україна".

В усіх тендерах брали участь товариства  з обмеженою відповідальністю "Інфопульс Україна", "Сапран Україна", "САП Україна", "Бріг-Рітейл", "Агелес", "Беной" та дочірнє підприємство "Ітеллідженс" зі 100%-ю іноземною інвестицією товариства "Ітеллідженс інтернешнл бізнес сервіс ГМБХ (Німеччина)" ("НТТ дата бізнес солюшнс").

Підтвердженням їхньої змови є те, що всі вони формально брали участь у тендері для забезпечення кворуму, підготовка одним з учасників документів для решти та погодження цінових пропозицій між собою.

З’ясовано, що ТОВ «САП УКРАЇНА» надавало спеціальний статус партнерам, завдяки якому у торгах та аукціонах могли брати участь лише компанії, що мають партнерські угоди. Також про наявність спільних інтересів та взаємозв’язку між відповідачами, їхню обізнаність щодо дій одне одного та системність поведінки свідчать, наприклад, формальна участь компаній для забезпечення кворуму, підготовка одним учасником торгів документів для інших учасників торгів, погодження цінових пропозицій та інші обставини, які свідчать про узгодження поведінки під час підготовки та участі у торгах.

Вищевказані дії компаній Антимонопольний комітет визнав антиконкурентними узгодженими діями з метою спотворення результатів торгів. Згідно з Законом України «Про захист економічної конкуренції» штраф за це порушення може становити до 10% доходу від реалізації продукції компанії за рік, що передував року накладення штрафу.

Антимонопольний комітет наклав 15 грудня штрафи на всі 7 компаній на загальну суму близько 105 мільйонів гривень.

АМКУ наклав такі штрафи:

  • ТОВ «САП Україна» на загальну суму 75 000 000  грн;
  • ТОВ «Бріг-рітейл» на загальну суму 3 259 273  грн;
  •  ТОВ «Агелес» на загальну суму 5 632 114  грн;
  • ТОВ «Беной» на загальну суму 12 783 467  грн;
  • «НТТ дата бізнес солюшнс» на загальну суму 6 100 798  грн;
  •  ТОВ «Інфопульс Україна» на загальну суму 2 200 950  грн;
  • ТОВ «Сапран Україна» на загальну суму 339 999  грн.

Крім того, цим компаніям заборонили брати участь у тендерах на наступні три роки.

3 вересня 2019 року НАБУ проводило обшук в офісі компанії «САП Україна».

У пресслужбі Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) повідомили, що детективи бюро під процесуальним керівництвом прокурорів САП 3 вересня 2019 обшукали приміщення двох приватних компаній, зокрема, розробника програмного забезпечення (ПЗ) SAP Ukraine. «Слідча дія санкціонована на підставі постанови слідчого судді Солом’янського районного суду м. Києва у ході розслідування можливої розтрати коштів ДП «НАЕК «Енергоатом» під час здійснення закупівель ліцензійного програмного забезпечення. Попередня правова кваліфікація ч.5 ст. 191 КК України.

Проте, ні АМКУ, ні НАБУ не повідомляють, чи були притягнуті до відповідальності посадові особи державних підприємств, котрі виступали замовниками закупівельних процедур.

Читайте також:
Кримінал
Міністр АПК разом із головою Держпродспоживслужби та його заступником створили злочинне угрупування.
вчора, 18:05
Опінії
Як можна перетворити 23 сотки «золотої» київської землі на цілих 1,2 Га, а потім безкарно її віджати собі в кишеню у всіх на очах?
вчора, 15:07
Новини
Одеська міська рада за бюджетні кошти відремонтувала водогін для ТОВ «Інфокс» олігарха Миколи Злочевського.
24 квітня, 16:26
Кримінал
Заступник міністра аграрної політики виїхав за кордон і не повернувся
24 квітня, 16:01
Політика
Дії «Державного оператора тилу» (ДОТ) завдають значної шкоди державним фінансам, а також зривають процес забезпечення армії харчуванням.
23 квітня, 16:37
Кримінал
НАБУ розшукує двох бізнесменів, котрих підозрюють в участі у схемі контрабанди на митниці.
23 квітня, 15:35