НАБУ та САП завершили розслідування стосовно Олексія Басана

04.11.2022, 18:40
НАБУ та САП завершили розслідування стосовно Олексія Басана

Корупційна схема при ремонті доріг на Полтавщині: НАБУ та САП завершили розслідування

Прокурорами САП за матеріалами детективів НАБУ прийнято рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно керівника одного з державних підприємств на Полтавщині, який підозрюється у нецільовому використанні майже 29 млн гривень та мільйонних зловживаннях під час будівництва доріг в області, - повідомляє пресслужба САП.

4 листопада 2022 року НАБУ та САП завершили розслідування стосовно директора державного підприємства із утримання доріг у Полтавській області, підозрюваного у зловживанні службовим становищем та нецільовому використанні 29 млн грн із державного дорожнього фонду.

Загалом витратили 29 млн грн із бюджету. Експертиза, проведена в межах розслідування, встановила завищення вартості з розробки проєктно-кошторисної документації з капремонту зазначених доріг внаслідок такого поділу предмету закупівлі на понад 5,52 млн грн.

У межах досудового розслідування встановлено, що наприкінці 2018 року очільник підприємства, яке спеціалізується на ремонті доріг, на власний розсуд, всупереч вимог Закону України "Про публічні закупівлі", уклав із приватними фірмами договори з розробки проєктно-кошторисної документації на капітальний ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення на загальну суму майже 29 млн гривень. 

Однак, використання вказаних коштів за договорами не відповідало напрямам, передбаченим Бюджетним кодексом України. 

В результаті майже 29 млн гривень було використано не за цільовим призначенням. 

Разом з тим з’ясувалося, що вартість самих робіт за укладеними договорами була завищена. Ці зловживання очільника держпідприємства завдали державі, в особі державного підприємства, збитків на суму понад 5,5 млн гривень. 

Дії посадовця кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 210 та ч. 2 ст. 364 КК України. 

На сьогодні матеріали справи відкрито стороні захисту для ознайомлення.

27 вересня 2022 року НАБУ та САП повідомили директору державного підприємства із утримання доріг у Полтавській області Олексію Басану про підозру у зловживанні службовим становищем та нецільовому використанні 29 млн грн із державного дорожнього фонду.

Дії Олексія Басана кваліфікували за ч. 2 ст. 210 (Нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням) та ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

29 вересня Вищий антикорупційний суд обрав Олексію Басану запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

18 жовтня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розглянула апеляційну скаргу прокурора на ухвалу від 29 вересня та застосувала до Олексія Басана запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 3,7 млн грн.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що  Вищий антикорупційний суд обрав запобіжні заходи  фігурантам справи про корупцію у Полтавській ОДА.

28 жовтня 2022 року колишньому заступнику голови Полтавської ОДА Андрію Пісоцькому ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 3,9 млн грн.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура має намір оскаржувати обраний запобіжний захід в Апеляційній палаті ВАКС.

31 жовтня 2022 року колишньому голові Полтавської ОДА Валерію Головку ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 6 202 500 гривень.

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявили про намір оскаржувати обраний запобіжний захід в Апеляційній палаті ВАКС.

26 жовтня 2022 року НАБУ та САП повідомили колишньому голові Полтавської обласної державної адміністрації Валерію Головку, його заступнику Андрію Пісоцькому та помічнику Олександру Літвінову про підозру у одержанні неправомірної вигоди та шахрайстві.

За даними слідства, у 2017 році голова Полтавської ОДА  за пособництва своїх першого заступника та радника (всі чинні на момент вчинення злочину) одержав від фінансового директора приватної компанії 176 тис. євро та автівку Mercedes-Benz вартістю понад 7,5 млн грн.

В обмін на це, він забезпечив перемогу приватної компанії та укладення договорів у тендері з обслуговування автодоріг, що проводила облдержадміністрація.

Крім того, у 2018 році голова Полтавської ОДА за пособництва спільників нібито «позичив» у цього бізнесмена 85 тис. євро, обіцяючи повернути борг за тиждень. Однак, посадовець повернув лише частину коштів – 50 тис. дол. США, а решту залишив собі.

У 2019 році детективи Національного антикорупційного бюро з'ясували, що керівники Полтавської облдержадміністрації вимагали від підприємців мільйонні “відкати” та хабарі у вигляді сотень тисяч доларів, елітних машин та коштовних гаджетів.

Слідчі НАБУ встановили, що голова ОДА Валерій Головко, його перший заступник Андрій Пісоцький та директор департаменту будівництва і ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан створили злочинну схему з вимагання хабарів від підприємців за забезпечення їхньої перемоги в державних закупівлях, які проводить обладміністрація.

Останній Бастіон продовжує стежити за подальшим розвитком корупційних справ Олексія Басана та Валерія Головка й Андрія Пісоцького, та буде тримати читачів в курсі подій.

Автор : Останній Бастіон
Читайте також:
Кримінал
У березні 2022 року, посадовець придбав п'ять апартаментів у курортних містах Сакартвело — Батумі та Бакуріані.
12 грудня, 11:49
Політика
Експерт сумнівається, що голова АРМА Олена Дума не знала про дії своїх підлеглих.
12 грудня, 10:11
Кримінал
Суд конфіскував Mercedes, вартістю майже 5,7 мільйона гривень, яким користувався посадовець міграційної служби.
11 грудня, 18:33
Кримінал
Рахунок Олександр Крупа використовував для отримання зарплати. Приблизно 900 тис. грн з 2022 по 2024 роки.
11 грудня, 17:17
Кримінал
Поліція проводить слідчі дії у справі про зловживання посадових осіб із міжнародними пасажирськими перевезеннями.
11 грудня, 10:07