Найчистіша річка України на межі зникнення, — мешканці Дніпропетровської області

29 березня, 10:23
Найчистіша річка України на межі зникнення, — мешканці Дніпропетровської області
Фото: Google

Гідрологічний режим Орелі, яка протікає територією Харківщини, Полтавщини та Дніпропетровщини, зазнав руйнівного впливу людини.

Природоохоронці б'ють на сполох, якщо зараз не втрутитися — одразу 3 регіони втратять джерело запасів прісної води, поінформував телеканал "ICTV".

Однією з причин потенційної екокатастрофи називають самовільну і неконтрольовану розбудову дамб підприємливими ділками у басейні річки.

«Зараз ми спостерігаємо доволі низький рівень води, хоча ще 10 років тому Оріль сягала позначки 3 метри. Це весною до такого рівня підіймалася вода. Річка пересихає і замулюється. Коли течії немає, немає і руху річки, не кажучи вже про її самоочищення, тобто вода застоюється. Комусь вигідно зробити якісь мисливські угіддя чи якісь "свої" озера заповнити, тому такий поганий стан», — коментує кричущу ситуацію мешканець Царичанки Юрій Продан.

У найближчі роки на Оріль чекає заболочування через незаконні дії окремих осіб; вже зараз річка недоотримує 60% водних ресурсів від своїх пересохлих приток.

«В одному тільки Магдалинівському районі зроблена дамба, яка істотно збільшує дзеркало випарів води. Крім обміління, низка населених пунктів, як Царичанка, отримують воду з підвищеним рівнем солей. У цілому на тепер Оріль має водність всього 10% від річної норми», — наголосив координатор робочої групи з порятунку річки Дмитро Кочижев.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що за останніми звітами ЮНЕСКО, до 2030 року у світі значно скоротяться запаси прісної води, придатної для щоденного вживання.

Читайте також:
5 березня природоохоронники помітили в Пирятинському районі перших журавлів.
09 березня, 15:45
Рівень води в озері Карпенкове у Дніпрі побив антирекорд — цієї зими вкриті очеретом берега істотно потріскалися від посухи.
14.12.2020, 10:02
Понад 10 тисяч саджанців хвойних дерев висадили на Луганщині, територія якої постраждала внаслідок масштабних осінніх пожеж.
16.11.2020, 12:27
Екосистема Житомирської та Рівненської областей продовжує зазнавати збитків від діяльності бурштинокопачів.
16.11.2020, 09:31
Долина куль — це одне з найцікавіших і містичних місць у Казахстані.
10.11.2020, 17:59
У Ленінградській області завод "Портбетон" здійснив незаконний викид зрідженого отруйного штучного каменеподібного матеріалу.
06.11.2020, 10:03