Найчистіша річка України на межі зникнення, — мешканці Дніпропетровської області

29 березня, 10:23
Найчистіша річка України на межі зникнення, — мешканці Дніпропетровської області
Фото: Google

Гідрологічний режим Орелі, яка протікає територією Харківщини, Полтавщини та Дніпропетровщини, зазнав руйнівного впливу людини.

Природоохоронці б'ють на сполох, якщо зараз не втрутитися — одразу 3 регіони втратять джерело запасів прісної води, поінформував телеканал "ICTV".

Однією з причин потенційної екокатастрофи називають самовільну і неконтрольовану розбудову дамб підприємливими ділками у басейні річки.

«Зараз ми спостерігаємо доволі низький рівень води, хоча ще 10 років тому Оріль сягала позначки 3 метри. Це весною до такого рівня підіймалася вода. Річка пересихає і замулюється. Коли течії немає, немає і руху річки, не кажучи вже про її самоочищення, тобто вода застоюється. Комусь вигідно зробити якісь мисливські угіддя чи якісь "свої" озера заповнити, тому такий поганий стан», — коментує кричущу ситуацію мешканець Царичанки Юрій Продан.

У найближчі роки на Оріль чекає заболочування через незаконні дії окремих осіб; вже зараз річка недоотримує 60% водних ресурсів від своїх пересохлих приток.

«В одному тільки Магдалинівському районі зроблена дамба, яка істотно збільшує дзеркало випарів води. Крім обміління, низка населених пунктів, як Царичанка, отримують воду з підвищеним рівнем солей. У цілому на тепер Оріль має водність всього 10% від річної норми», — наголосив координатор робочої групи з порятунку річки Дмитро Кочижев.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що за останніми звітами ЮНЕСКО, до 2030 року у світі значно скоротяться запаси прісної води, придатної для щоденного вживання.

вибір редакції
Читайте також:
З метою запобігти виникненню пожеж в екосистемах Полтавщини серед містян Пирятина проведено роз'яснювальну роботу.
21 вересня, 14:00
Україна запозичить досвід Німеччини у сфері деревозаготівлі, щоби зберегти природний стан предковічних Карпатських лісів.
15 вересня, 13:32
11 вересня на лимані Шагани співробітники Парку помітили зграю граціозних птахів.
13 вересня, 19:14
Хочемо ми того, чи ні, але нам на очі часто потрапляють безхребетні тварини – багатоніжки: мухоловка та сколопендра
28 червня, 10:55
Вчені з Медичного університету Відня першими у світі встановили біонічну кінцівку птахові
16 червня, 17:10
Земля, повітря і вода у районі населеного пункту Усольє-Сибірське в Іркутській області отруєні; жителі нарікають на бездіяльність влади.
14 червня, 13:57