Лівацький індивідуалізм знищує навіть згуртовані нації

19 березня, 20:07
Лівацький індивідуалізм знищує навіть згуртовані нації
Фото: Facebook

На сьогодні вже не діють не тільки релігійні догмати, а й навіть доказова база "наукового атеїзму". Люди розбещені споживацтвом.

Людина стає зрозумілою для самої себе тільки в тому випадку, якщо вона має чіткі світоглядні орієнтири. Тобто, дороговкази, які дають їй цілісне уявлення про світ, в якому вона існує.

Такі типи світогляду, як міфологія та релігія, що існували у традиційному суспільстві чи наукова картина світу, яка сформувалася у добу Модерну, давали цілісну та внутрішньо несуперечливу картину світу. Виходячи з неї, людина могла визначити свою ідентичність.

Почуття ідентичності дозволяла їй розуміти, ким вона є, та дозволяла поєднувати різні прояви її багатогранної особистості, які виникали під час її соціальних інтеракцій з іншими людьми у різних ситуаціях. Сьогодні ж принципово інша світоглядна ситуація.

Відсутня певна цілісна картина світу і тому у свідомості однієї людини поєднуються різні картини світу. Вже не діють не тільки релігійні догмати, а й навіть доказова база "наукового атеїзму".

Людина вільно оперує з довільними сегментами світоглядів, дискурсів, мов, які зовсім не поєднуються між собою. Кожен може вірити, у що завгодно.

Кожен може вважати себе та інших будь-ким, декларувати що завгодно. А це породжує кризу ідентичності людини, оскільки ідентичність передбачає цілісність особистості та її суб'єктність щодо зовнішнього світу.

Індивідуалізм нині досягає своєї критичної межі. Людина настільки "звільняється" від будь-яких форм колективної ідентичності, що поступово перетворюється на "суб'єкта".

Маємо на увазі аморфну постлюдину. Її внутрішній світ позбавлений цілісності настільки, що унеможливлює самоідентифікацію та доцільну діяльність.

Автор : Сергій Чаплигін
Читайте також:
Життя
Як вирватися з неї у справжню реальність?
28 травня, 14:02
Історія
Таємниця аборигенів Америки.
13 травня, 13:35
Світ
Безпрецедентна у XXI столітті воєнна агресія Росії проти України поставила перед світ перед масштабною продовольчою катастрофою.
12 травня, 18:45
Життя
Вчені виявили невидимий щит, який оточує і захищає Землю, але вони спантеличені, тому що не розуміють, як він формується.
09 травня, 15:28
Життя
Мене це лякає, мені не подобається, що вся інформація про мене, як і про кожного з нас, знаходиться у вільному доступі.
25 квітня, 14:10
Життя
Земне життя – це система спостереження та вивчення поведінки певного розумного набору індивідів, їх популяції.
22 квітня, 14:37