Лівацький індивідуалізм знищує навіть згуртовані нації

19.03.2023, 20:07
Лівацький індивідуалізм знищує навіть згуртовані нації
Фото: Facebook

На сьогодні вже не діють не тільки релігійні догмати, а й навіть доказова база "наукового атеїзму". Люди розбещені споживацтвом.

Людина стає зрозумілою для самої себе тільки в тому випадку, якщо вона має чіткі світоглядні орієнтири. Тобто, дороговкази, які дають їй цілісне уявлення про світ, в якому вона існує.

Такі типи світогляду, як міфологія та релігія, що існували у традиційному суспільстві чи наукова картина світу, яка сформувалася у добу Модерну, давали цілісну та внутрішньо несуперечливу картину світу. Виходячи з неї, людина могла визначити свою ідентичність.

Почуття ідентичності дозволяла їй розуміти, ким вона є, та дозволяла поєднувати різні прояви її багатогранної особистості, які виникали під час її соціальних інтеракцій з іншими людьми у різних ситуаціях. Сьогодні ж принципово інша світоглядна ситуація.

Відсутня певна цілісна картина світу і тому у свідомості однієї людини поєднуються різні картини світу. Вже не діють не тільки релігійні догмати, а й навіть доказова база "наукового атеїзму".

Людина вільно оперує з довільними сегментами світоглядів, дискурсів, мов, які зовсім не поєднуються між собою. Кожен може вірити, у що завгодно.

Кожен може вважати себе та інших будь-ким, декларувати що завгодно. А це породжує кризу ідентичності людини, оскільки ідентичність передбачає цілісність особистості та її суб'єктність щодо зовнішнього світу.

Індивідуалізм нині досягає своєї критичної межі. Людина настільки "звільняється" від будь-яких форм колективної ідентичності, що поступово перетворюється на "суб'єкта".

Маємо на увазі аморфну постлюдину. Її внутрішній світ позбавлений цілісності настільки, що унеможливлює самоідентифікацію та доцільну діяльність.

Автор : Сергій Чаплигін
Читайте також:
Історія
Так казав французький філософ, культуролог і соціолог Жан Бодріяр. Він прагнув відкрити людям очі на «нереальність того, що відбувається».
11 березня, 07:18
Життя
Австралійські біологи разом із кліматологами здійснили дослідження 1,2 мільйона новонароджених. Мета: з'ясувати причину передчасних пологів.
29 лютого, 21:39
Життя
Ілон Маск заявив, що перша людина, якій чіп від Neuralink, змогла керувати мишею на екрані комп'ютера за допомогою своїх думок.
20 лютого, 17:06
Світ
Автори пропонують створення міжнародного реєстру для слідкування за чіпами ШІ протягом усього їх життєвого циклу.
19 лютого, 17:06
Світ
Стартап Ілона Маска Neuralink успішно вжив чіп у мозок першому пацієнту.
30 січня, 10:34
Життя
Науковці виявили у вічній мерзлоті Сибіру стародавні віруси, які можуть загрожувати світові новою смертельною пандемією.
22 січня, 17:43