Найпотужніший промінь енергії досяг Землі

26.11.2023, 16:29
Найпотужніший промінь енергії досяг Землі
Фото: Science Alert

Подію зафіксували дослідники з Університету Осаки. Вони зауважують, що вперше 30 років планета зазнала потужного космічного випромінювання.

Відповідні результати наукового дослідження оприлюднено на шпальтах галузевого видання Science. Зазначається, що промінь енергії, походження якого наразі з'ясовується, назвали «Аматерасу» — на честь богині сонця у синтоїзмі.

Космічне випромінювання досягло Землі цьогоріч ще 27 травня 2023 року. Його появу підтвердили в обсерваторії «Telescope Array», що знаходиться посеред пустелі американського штату Юта, де уже багато років працюють японські дослідники, які фіксують подібні явища.

Сила «Аматерасу», за словами науковців, склала 244 екзоелектронвольти (ЕеВ); на їхню думку, енергію такої сили просто неможливо штучно згенерувати на Землі. Дослідники переконані, що промінь прийшов з області порожнього простору на краю Чумацького Шляху.

«Такого потужного променя енергії ми не фіксували приблизно понад три десятиліття. У 1991 році нашу планету досягла так звана космічна злива «Oh-My-God». Вона мала силу 320 ЕеВ», — прокоментували ситуацію науковці.

Раніше Останній Бастіон інформував про те, як європейські астрономи отримали сигнал із глибин далекого космосу, що мандрував удвічі довше, аніж Земля існує у всесвіті. Цілих 8 мільярдів років!

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Через несприятливі погодні умови астронавти були змушені провести два незаплановані тижні на борту Міжнародної космічної станції
25 жовтня, 17:05
Життя
З космодрому імені Джона Кеннеді у Флориді стартував ракетоносій із пристроєм «Europa Clipper». Мета: дослідити супутник Юпітера — Європу.
18 жовтня, 08:29
Життя
Наявні сили гравітації вплинули на появу у більшості планет Сонячної системи природних супутників. Тільки Меркурій і Венера позбавлені їх.
04 жовтня, 06:07
Світ
Перші пілотовані польоти на Марс можуть відбутися вже через чотири роки
23 вересня, 16:09
Світ
Сьогоднішня реальність, де комерційні компанії активно освоюють космос, вимагає перегляду та адаптації законодавства.
13 вересня, 11:05
Життя
Ганімед — один із ґалілеєвих супутників Юпітера, навіть планета Меркурій менша. Стверджується, що під його поверхнею ховається океан.
05 вересня, 06:00