Найпотужніший промінь енергії досяг Землі

26.11.2023, 16:29
Найпотужніший промінь енергії досяг Землі
Фото: Science Alert

Подію зафіксували дослідники з Університету Осаки. Вони зауважують, що вперше 30 років планета зазнала потужного космічного випромінювання.

Відповідні результати наукового дослідження оприлюднено на шпальтах галузевого видання Science. Зазначається, що промінь енергії, походження якого наразі з'ясовується, назвали «Аматерасу» — на честь богині сонця у синтоїзмі.

Космічне випромінювання досягло Землі цьогоріч ще 27 травня 2023 року. Його появу підтвердили в обсерваторії «Telescope Array», що знаходиться посеред пустелі американського штату Юта, де уже багато років працюють японські дослідники, які фіксують подібні явища.

Сила «Аматерасу», за словами науковців, склала 244 екзоелектронвольти (ЕеВ); на їхню думку, енергію такої сили просто неможливо штучно згенерувати на Землі. Дослідники переконані, що промінь прийшов з області порожнього простору на краю Чумацького Шляху.

«Такого потужного променя енергії ми не фіксували приблизно понад три десятиліття. У 1991 році нашу планету досягла так звана космічна злива «Oh-My-God». Вона мала силу 320 ЕеВ», — прокоментували ситуацію науковці.

Раніше Останній Бастіон інформував про те, як європейські астрономи отримали сигнал із глибин далекого космосу, що мандрував удвічі довше, аніж Земля існує у всесвіті. Цілих 8 мільярдів років!

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Апарат Odysseus американської приватної компанії здійснив успішну посадку в районі південного полюса Місяця.
23 лютого, 11:40
Життя
Мета інноваційного проєкту — замінити метал, з якого виробляють космічні апарати, біорозкладними матеріалами. Розробка готова до запуску.
21 лютого, 12:35
Новини
Відбір екіпажу здійснюватиметься відповідно до стандартних та додаткових критеріїв NASA для кандидатів у астронавти.
19 лютого, 11:15
Життя
Новий представник екзопланет з ультракоротким орбітальним періодом названо Wolf 327b. Він знаходиться за 93 світлові роки від Сонця.
04 лютого, 07:59
Світ
Комерційну орбітальну станцію Starlab виведуть на орбіту за допомогою ракети-носія Starship компанії SpaceX.
01 лютого, 10:05