Накба-1948: до роковин вигнання палестинського народу

СВІТ
15.05.2023, 17:42
Накба-1948: до роковин вигнання палестинського народу
Фото: Facebook

Сіоністська держава Ізраїль постала у межах підмандатної британської території Палестини. Але євреї становили разючу меншість.

Натомість більшість – араби мусульманського та християнського віросповідання, – опинилися сам на сам із прибулими з усього світу представниками коліна Юдиного. Колонізатори під виглядом "повернення землі обітованої" стали на шлях геноциду.

Вигнанці прозвали відверто терористичний акт, санкціонований у ніч проти 15 травня 1948 року Організацією Об'єднаних Націй, не інакше як всенародна катастрофа (араб. النكبة‎, an-Nakbah). Окупанти ж не зважали на терміни та голосіння, втілюючи у життя не менш за Голодомор українців у 1932-1933 роках людську трагедію.

Накба-1948: до роковин вигнання палестинського народу_1
Накба-1948: до роковин вигнання палестинського народу_3
Накба-1948: до роковин вигнання палестинського народу_5

Влада Ізраїлю на чолі із Давидом Бен-Ґуріоном проголосила курс на очищення наданих їй міжнародною спільнотою (de facto та de jure тільки країнами-переможцями у Другій світовій війні – прим. ред.) земель від палестинців. Їх у примусовому порядку виганяли із власних домівок, куди заселялися приїжджі євреї зі США.

Сусіди не стали осторонь штучно створеної біди, прийшовши на поміч знедоленим палестинцям. Коаліція з 5 арабських країн – Єґипту, Йорданії, Іраку, Сирії та Лівану оголосили війну Ізраїлю, з метою припинити геноцид понад 700 000 палестинців і знищення сотень їхніх сіл.

Кількість цих біженців та їхніх нащадків зараз нараховує кілька мільйонів в усьому арабському та решті світу. Найбільше палестинців розселено на Близькому Сході, де вони почуваються чужинцями серед своїх єдиновірців і одноплемінників.

У тій першій війні Ізраїлю вдалося вирвати перемогу й загарбати частину Палестини перш за все завдяки підтримці наддержав, які розігрували власну карту. Коаліція з 5 держав під проводом Єґипту стала прихистком для палестинських борців за свободу.

Накба-1948: до роковин вигнання палестинського народу_7
Накба-1948: до роковин вигнання палестинського народу_9
Накба-1948: до роковин вигнання палестинського народу_11

Нині слово Накба символізує не просто трагедію палестинського народу, воно набатним дзвоном нагадує про колективне примусове переміщення та знищення більшості ознак їхнього суспільства. Як і у випадку з українцями, окупанти спричинилися до нівеляції націоґенези.

Міжнародні резолюції зобов'язували Ізраїль повернути переміщених осіб на їхню землю. Проте за всі ці десятиліття жоден ізраїльський уряд не виконав вимог, оскільки відкидає міжнародні резолюції та не визнає їх права палестинців на свою землю.

А проте, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що насильство і терор з боку єврейських терористичних угруповань щодо мирних жителів Палестини почалася не сьогодні. Він триває ось уже понад 100 років.

Накба-1948: до роковин вигнання палестинського народу_13
Читайте також:
Життя
Ці слова після оголошення вироку озвучив католицький чернець і філософ Джордано Філіппо Бруно (1548-1600). Нині його знають як «єретика».
11 червня, 06:08
Історія
Митьки, Пищики, Налісні, Панське, Самовиці, Демки, Кизівер, Гузичі, Метлашівка, Баталий, Бузьки... Села, яких більше немає через СССР!
09 червня, 14:03
Історія
Задовго до появи у Заліссі поселення Москва на берегах Дніпра квітнула «брама Європи». На жаль, внутрішні чвари довели її до загину.
19 травня, 19:08
Опінії
Таке відчуття, що творцям кінострічки було байдуже на реальну історію. Адже доноси робили письменники один на одного...
19 травня, 13:00
Полтава
Понад 10-ліття триває підступна війна, спричинена нападом ресурсної федерації московії. Всі ці роки Україна втрачає кращих доньок і синів.
13 травня, 19:27
Історія
Попри щорічні істерики московитів і сіоністів, ми пам'ятаємо українських Героїв. А ще не забудемо про відібрані історичні землі Закерзоння.
28 квітня, 10:27