Настав час включити Україну у структури НАТО — Le Monde

ПОЛІТИКА
02 вересня, 08:25
Настав час включити Україну у структури НАТО — Le Monde
Фото: Le Monde

Задля завершення російської воєнної агресії, найефективнішим рішенням є інтеграція України у Північноатлантичний альянс. І то у 2025 році.

На цьому наполягає відомий французький історик і політичний оглядач видання Le Monde, професор Антуан Аржаковський. З його слів, наразі Європейська спілка виділяє менше ніж 0,1% своїх коштів на військову підтримку України, тож існує нагальна потреба радикальної зміни позиції.

Відомий французький дослідник війн авторитетно стверджує, що Захід не зупинить тоталітарну диктатуру РФ за допомогою уникнення конфронтації. Найбільш ефективним способом покласти край російській агресії є лише і тільки повноцінна інтеграція України у НАТО, починаючи вже від 2025 року на наступному саміті у Гаазі.

«Досі деякі держави, такі як США та Німеччина, виступали проти, мотивуючи це тим, що необхідно уникнути «ескалації», і що НАТО не може інтегрувати країну, межі якої є спірними. Ці два аргументи спростували провідні експерти НАТО — від нинішнього президента Чехії Петра Павела до колишнього генсека НАТО Андерса Фоґа Расмуссена та колишнього посла США до НАТО Курта Волкера.

На їхню думку, ескалація з російської сторони вже досягла свого піка. Коли країна-загарбник протягом минулих 36 місяців щодня бомбить цивільне населення, включаючи дитячі лікарні, важко уявити, як Захід підвищить ставки, захищаючи країну, що зазнала нападу. І навпаки, рішення про вступ України до НАТО покладе край «сірим зонам», які такі привабливі для диктаторів», — переконує Антуан Аржаковський.

Що ж стосується російських загроз, які повторюються виключно на словах, запустити тактичну ядерну бомбу по Україні, то це може призвести тільки до кінця путінського режиму. І китайці, і американці ясно дали зрозуміти своїм кремлівським колегам, що будь-який подібний перехід «червоної лінії» призведе до негайних дій у відповідь з їхнього боку.

До того ж такий жест не вплине на фронт, адже навіть юридичний аргумент не витримує критики: Федеративна республіка Німеччина вступила до НАТО у 1955 році, у розпал Холодної війни, коли Східна Німеччина (Німецька демократична республіка) була окупована СССР. Ця політика сприяла демократизації ФРН і, зрештою, возз'єднанню Німеччини у 1990 році та її повноправному членству у НАТО.

«Рішення про інтеграцію продемонструвало б рішучість вільного світу перемогти у конфлікті та попередило росію, що вона не зможе завадити інтеграції України до системи безпеки Атлантичного альянсу. Це також покладе край почуттю безкарності, яким користується путінський режим», — висновує професор Аржаковський.

Медіаагенція «Останній Бастіон» також нагадує читачам про те, що Володимир Зеленський і Олександр Сирський готові ігнорувати ядерні погрози кремлівського бункерного діда. Натомість у США налякані перспективою Третьої світової війни.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Московія не може досягти стратегічної мети, бо зазнає колосальних втрат у боях
12 жовтня, 17:38
Опінії
Гарантій безпеки Україні ніхто не пропонує, сталого миру тим більше
11 жовтня, 16:05
Політика
Тільки порожні полиці у крамницях зможуть змінити ситуацію і привести до тями росіян. Інакше ця недоімперія ще довго питиме чужу кров.
09 жовтня, 13:45
Опінії
Венс ускладнює американські вибори. Конфлікт на горизонті.
04 жовтня, 17:03
Політика
Захід втомився від далекого бойовища. У хід пішли відверто маніпулятивні вкиди заради схиляння Києва до угоди із Москвою.
03 жовтня, 13:48
Політика
Ескалація війни на Близькому Сході скорочує шанси демократів на перемогу на осінніх виборах. А отже, навпаки, збільшує шанси республіканців.
27 вересня, 20:33