НАТО демонструє силу

СВІТ
12.06.2023, 13:46
НАТО демонструє силу

Розпочалися найбільші навчання ВПС альянсу. Ворог - росія

НАТО розпочинає найбільші в історії альянсу навчання з розгортання військово-повітряних сил у Європі, демонструючи єдність щодо партнерів та таких потенційних супротивників як росія.

Навчання "Повітряний захисник 23" під керівництвом Німеччини триватимуть до 23 червня.

У маневрах візьмуть участь приблизно 250 військових літаків із 25 країн НАТО та країн-партнерів, включаючи Японію та Швецію, яка претендує на вступ до альянсу.

У навчанні, спрямованих на підвищення оперативної сумісності та готовності до захисту від безпілотників та крилатих ракет у разі нападу на міста, аеропорти чи морські порти на території НАТО, візьмуть участь до 10 тисяч військовослужбовців.

Представляючи плани минулого тижня, генерал-лейтенант ВПС Німеччини Інго Герхарц повідомив, що навчання «Повітряний захисник» було задумано у 2018 році як відповідь на анексію Криму росією чотирма роками раніше, хоча навчання «ні на кого не націлене».

За його словами, хоча НАТО захищатиме «кожний сантиметр» своєї території, під час навчань не «здійснюватимуться жодних польотів, наприклад, у напрямку Калінінграда», російського анклаву, що межує з державами-членами альянсу Польщею та Литвою.

"Ми - оборонний альянс, і саме таким чином заплановані ці навчання", - сказав генерал.

Посол США в Німеччині Емі Гутманн заявила, що навчання «без сумніву продемонструють маневреність і стрімкість наших союзних військ» і покликані послати сигнал країнам, у тому числі Росії.

«Я була б дуже здивована, якби якийсь світовий лідер не взяв до уваги те, що вони покажуть із погляду духу цього альянсу, сили цього альянсу, – сказала Гутман. — І це включає путіна», — додала вона.

Вторгнення росії в Україну шокувало західний військовий альянс, створений майже 75 років тому для протистояння Радянському Союзу.

Фінляндія та Швеція, які тривалий час зберігали видимість нейтралітету, щоб уникнути конфлікту з Москвою, після російського вторгнення у лютому 2022 року почали домагатися членства в НАТО.

Відповідно до п'ятої статті статуту НАТО, напад на одного члена вважається нападом на всіх.

Навчання включатимуть оперативну та тактичну підготовку, насамперед у Німеччині, а також у Чехії, Естонії та Латвії. Канцлер Німеччини Олаф Шольц наприкінці тижня відвідає пілотів, що базуються на аеродромі Шлезвіг-Ягель.

Генерал Майкл Лох, директор Національної гвардії ВПС США, сказав, що зобов'язання НАТО перебувають у «переломному моменті».

«Дуже багато що змінилося у стратегічному ландшафті в усьому світі, особливо тут, у Європі», — сказав він.

Навчання будуть зосереджені на "доповненні постійної присутності Сполучених Штатів у Європі", а також на навчанні "у більшому масштабі, ніж те, що зазвичай проводилося раніше на континенті", додав Лох.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Політика
Усі нещодавні заяви Дональда Трампа щодо Ґренландії та Канади покликані збудити приспану Європу. Америка знову хоче бути наддержавою.
14 січня, 12:35
Світ
У зв'язку з цим наразі для них життєво важлива перемога України над росією.
25.12.2024, 18:08
Світ
Кремлівський бункерний дід, звісно ж, вичікує слушної нагоди, щоби спровокувати Захід на конфлікт. Однак першим не завдаватиме удару.
12.12.2024, 12:37
Світ
Вперше країни-учасниці блоку отримують фінансову підтримку у рамках проєкту із загальних військових закупівель. Краще пізно, ніж ніколи.
17.11.2024, 14:03
Війна
Це прохання ґрунтується на бажанні Польщі використовувати свої засоби ППО також над українським повітряним простором.
30.10.2024, 17:25
Світ
У Брюсселі й Страсбурзі занепокоєні зростанням російського впливу на об'єднану Європу. Тому постало питання створення своєї розвідки.
27.10.2024, 14:03