Науковці запропонували добувати цінні метали із магми вулканів

СВІТ
28.06.2023, 20:03
Науковці запропонували добувати цінні метали із магми вулканів

Вилучення ресурсів із вулканічного газу досі вважалося малоймовірним, однак їхній видобуток із нижчих шарів має реальний потенціал.

Про це на шпальтах спеціалізованого видання "GeoScientist" подискутували провідні британські дослідники Олівія Гоґґ та професор Джон Бланді, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Фахові геологи запропонували урядовцям і промисловцям відмовитися від старих методів видобутку цінних металів і поглянути на вулканічну магму, котра одночасно може допомагати виробляти геотермальну енергію.

«Близько 2000 вулканів у всьому світі можуть стати джерелами сировини. Принаймні в 15 європейських державах є вулкани, які активні або ні, та які можуть бути придатні для видобутку металів і геотермальної енергії. Скажімо, Етна в Італії виділяє близько 20 тонн міді та 10 кг золота на день у вигляді вулканічних газів. Це доволі перспективний напрямок», – висновують британські науковці.

Водночас величезне зростання попиту на метали є однією з перешкод на шляху до низьковуглецевого майбутнього, оскільки традиційні способи видобутку енергомісткі, завдаючи шкоди довкіллю.

Між тим, як уже повідомляв "Останній Бастіон", архітектори створили кубики-гриби, схожі на конструктор "Lego", які можуть значно зменшити викиди вуглецю від будівництва.

Читайте також:
Економіка
Після військового заколоту і державного перевороту бідна африканська держава є колонією Москви. Владу там тримають терористи «Вагнера».
19 березня, 12:27
Економіка
Нью-Делі має багато рупій, але Москва хоче долари та євро. Тому індійський імпорт сирої нафти із РФ упав через проблеми з оплатою.
02 січня, 19:04
Економіка
Королівський уряд в Ер-Ріяді готується продовжити скорочення видобутку «чорного золота». Йдеться про рівень в 1 мільйон барелів на день.
19.11.2023, 15:18
Економіка
Середньоазійський союзник рф буде сприяте енергетичній безпеці ЄС. Казахстан вкотре показав, що має власні інтереси.
28.10.2023, 08:18
Світ
У головних нафтогазоносних суб'єктах ресурсної федерації московії від початку березня 2023 року виявлено від'ємне електроспоживання.
18.03.2023, 16:09
Економіка
Міжнародний картель під назвою Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК+) вирішив зіграти на руку азійським деспотіям.
04.12.2022, 20:23