Науковці знайшли спосіб лікування депресії

07 лютого, 15:05
Науковці знайшли спосіб лікування депресії

Гідромасажні ванни або сауни, ймовірно, можуть бути опосередкованим способом послаблення депресії.

Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (США) зайнялися цим питанням та провели дослідження, результати якого опубліковані в журналі Scientific Reports.

Науковці проаналізували дані 21 064 учасників із 106 країн, які носили термометри, паралельно повідомляли суб’єктивні відчуття температури власного тіла та ділилися інформацією про симптоми депресії. Середній вік становив 46 років, 56% із добровольців були чоловіками, а 44% — жінками.

Дослідники помітили тенденцію до вищих показників депресії у людей, у яких температура коливалася менше протягом доби, але цей результат не мав достатньої статистичної значущості.

На думку команди, отримані на великій вибірці результати повторюють та розширюють попередні дані, що вказують на зміни температури тіла як потенційно важливі фактори в етіології депресії.

Таким чином, гідромасажні ванни або сауни, ймовірно, можуть бути опосередкованим способом послаблювати депресію, викликаючи самоохолодження організму за рахунок потовиділення.

«Цікаво, що нагрівання людей насправді може призвести до зворотного зниження температури тіла, яке триває довше, ніж безпосередньо просте охолодження за допомогою тієї ж крижаної ванни» – сказала Ешлі Мейсон, провідний автор дослідження.

Наскільки вірні ці судження, судити поки що рано. Але достеменно відомо, що відвідування сауни не буде зайвим для здоров’я — через одне тільки розслаблення м’язів і забезпечення відтоку лімфи, що застоялася, можна досягти корисного ефекту для нервової системи.

Читайте також:
Полтава
До власників худоби завітають ветеринари у рамках планових діагностики та профілактики. Заходи спрямовані на виявлення ознак захворювань.
02 квітня, 14:59
Життя
Квіти та інші рослини дійсно сприяють покращенню психологічного та психічного стану людей.
10 лютого, 08:36
Полтава
Отриманий у рамках програми із розвитку децентралізації автомобіль дає змогу перевозити паліативних хворих. Це неабияка підмога для громади.
09 лютого, 14:54
Життя
Рак більше не є хворобою виключно людей старшого і похилого віку. Кількість випадків захворюваності на онкологію зростає по всьому світу.
16 січня, 14:23
Світ
Вочевидь, баби вже не народять нову партію «гарматного м'яса» для міністра-оленяра та його бункерного начальства. Sic transit vita mundi.
12 січня, 19:45
Життя
Приголомшливе дослідження визначило 15 загрозливих факторів. Вони суттєво підвищують імовірність розвитку деменції у людей.
27.12.2023, 21:37