Науковці знайшли спосіб лікування депресії

07.02.2024, 15:05
Науковці знайшли спосіб лікування депресії

Гідромасажні ванни або сауни, ймовірно, можуть бути опосередкованим способом послаблення депресії.

Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (США) зайнялися цим питанням та провели дослідження, результати якого опубліковані в журналі Scientific Reports.

Науковці проаналізували дані 21 064 учасників із 106 країн, які носили термометри, паралельно повідомляли суб’єктивні відчуття температури власного тіла та ділилися інформацією про симптоми депресії. Середній вік становив 46 років, 56% із добровольців були чоловіками, а 44% — жінками.

Дослідники помітили тенденцію до вищих показників депресії у людей, у яких температура коливалася менше протягом доби, але цей результат не мав достатньої статистичної значущості.

На думку команди, отримані на великій вибірці результати повторюють та розширюють попередні дані, що вказують на зміни температури тіла як потенційно важливі фактори в етіології депресії.

Таким чином, гідромасажні ванни або сауни, ймовірно, можуть бути опосередкованим способом послаблювати депресію, викликаючи самоохолодження організму за рахунок потовиділення.

«Цікаво, що нагрівання людей насправді може призвести до зворотного зниження температури тіла, яке триває довше, ніж безпосередньо просте охолодження за допомогою тієї ж крижаної ванни» – сказала Ешлі Мейсон, провідний автор дослідження.

Наскільки вірні ці судження, судити поки що рано. Але достеменно відомо, що відвідування сауни не буде зайвим для здоров’я — через одне тільки розслаблення м’язів і забезпечення відтоку лімфи, що застоялася, можна досягти корисного ефекту для нервової системи.

Читайте також:
Життя
Погані думки й тривожність несподівано з'являються у голові, їх важко забути. Тому тільки тривалий сон і позитив можуть допомогти людям.
06 січня, 21:49
Життя
У процесі своєї еволюції люди змогли створити сприятливі умови життя. Це вплинуло на позитивний розвиток мікроорганізмів усередині шлунку.
09.12.2024, 07:14
Світ
Хвороба, яка виморювала моряків у XVI-XVIII століттях, повернулася й загрожує людству. Вона розвивається через нестачу вітамінів.
26.11.2024, 14:51
Життя
Австралійські вчені уми зіставили дані про поширення світової мережі та медичні показники користувачів. Як то кажуть, не все так однозначно.
17.11.2024, 16:21
Життя
Забезпечення можливості повноцінно виспатися має бути у центрі уваги при догляді за постінфарктними хворим на рівні із кардіореабілітацією.
03.11.2024, 17:30
Світ
Досліджено зв'язок між призначенням глюкозозалежного інсулінотропного поліпептиду та/або агоніста рецептора глюкагоноподібного пептиду-1.
20.10.2024, 17:30