Науковець Юрій Вільховий: Українці не мають здрібнювати свою національну історію

ІСТОРІЯ
15.11.2021, 10:23

Доцент історії Полтавського національного педагогічного університету розповів "Останньому Бастіону" про доленосні події 1917 року.

20 листопада виповнюється 124 роки з дня оприлюднення Українською Центральною Радою ІІІ-го Універсалу, яким Україну проголошено Народною Республікою.

Однією з головних причин, що спонукали видати доленосний для нашого народу документ, був більшовицький Жовтневий переворот 1917 року.

Саме цей нормативно-правовий акт заклав основи новітнього українського державотворення, продовжуючи спадщину Гетьманщини.

Аби зануритися у ті буремні часи та з'ясувати, чому тогочасна влада в Києві тягнула з проголошенням самостійності аж до січня 1918 року, ми поговорили з фаховим істориком і доцентом ПНПУ імені Володимира Короленка Юрієм Вільховим.

Науковець також розповів про те, де лежить коріння української нації та чому росіяни з їхньою державою – чужий і відверто ворожий нам народ; подробиці у сюжеті нижче:

Читайте також:
Війна
Деякі українці досі вважають широкомасштабну війну далеким гостросюжетним фільмом, але тільки трагічні вісті з фронту повертають тверезість.
05 листопада, 08:09
Війна
Ціна помилки на війні дорівнює людському життю, іноді це життя втрачає близька людина, по смерті якої на душі лишається незагоєна рана...
11 жовтня, 19:45
Війна
Їх називали "ситуативними вояками", що виконують дрібні завдання. Але вони – справжні степові кентаври, на чиєму рахунку чимало подвигів...
29 серпня, 17:23
Війна
Бог «руського миру» – це перевертень, диявол, одягнений у московські ряси – І. Козловський
20 серпня, 16:35
Спорт
Спорт нерозривно пов'язаний з усіма іншими аспектами життя. Він не може знаходитися осторонь подій, які відбуваються у державі.
28 липня, 09:21
Світ
Світ змінився з вибухами російських ракет в українських містах. А після Бучі та Маріуполя забуті картини минувшини стали новою дійсністю.
10 червня, 19:23