Навіщо нам недієздатна ВРП?

ПОЛІТИКА
15.03.2023, 10:13
Навіщо нам недієздатна ВРП?

Міжнародні експерти допоможуть організувати роботу ВРП.

Зрозуміло, що ВРП, сформована міжнародними експертами, без міжнародних експертів кроку зробити не може, що прямо вказує на колоніальну залежність України та її інституцій.

Що ми хочемо отримати від ВРП, до якої, заручившись підтримкою партії "Голос" та професійних грантоїдів, намагалася потрапити суддя Октябрського районного суду міста Полтави Лариса Гольник.

Але Етична Рада поставила Гольник в незручне становище, та надала їй справедливу оцінку.

Нагадаємо, що серед кандидатів до ВРП, які були визнані такими, які не відповідають професійним вимогам етики та доброчесності, була і суддя Октябрського районного суду міста Полтави Лариса Гольник.

Етична рада встановила, що прости господи суддя Октябрського суду міста Полтави Гольник Л.В. не відповідає критеріям професійної етики та доброчесності для зайняття посади члена ВРП.

23 червня 2022 року Етична Рада, яка перевіряє усіх кандидатів до Вищої ради правосуддя на відповідність критеріям професійної етики та доброчесності, прийняла рішення № 15 : "Про невідповідність кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя Гольник Л.В. критеріям професійної етики та доброчесності для зайняття посади члена Вищої ради правосуддя".

Було встановлено, що суддя Гольник Лариса Владленівна не дотримується правил суддівської етики, у тому числі не підтримує високі стандарти поведінки у будь-якій діяльності з метою укріплення суспільної довіри до суду, забезпечення впевненості суспільства в чесності та непідкупності суддів.

Кодексом суддівської етики передбачено, що участь судді у соціальних мережах, Інтернет-форумах та застосування ним інших форм спілкування в мережі Інтернет є допустимими, проте суддя може розміщувати, коментувати лише ту інформацію, використання якої не завдає шкоди авторитету судді та судової влади (ст. 20).

Етична рада дійшла висновку, що дії Гольник Л.В. таким стандартам не відповідають та дають підстави для обґрунтованих сумнівів у дотриманні нею етичних норм та демонстрації бездоганної поведінки в особистому житті.

Але до ВРП зумів прорватися Роман Маселко, який є другом та адвокатом недоброчесної судді Октябрського районного суду міста Полтави Лариси Гольник.

У серпні 2022 року Верховна Рада України обрала двох членів Вищої ради правосуддя.

Верховна Рада 15 серпня обрала членами Вищої ради правосуддя адвоката Романа Маселка та кандидата юридичних наук Миколу Мороза.

На дві вакантні посади у ВРП за квотою парламенту претендували четверо кандидатів, які за підсумками співбесід, були рекомендовані Етичною Радою до обрання на посади членів Вищої ради правосуддя за квотою парламенту лише чотири кандидати, які були визнані відповідними критеріями етики та доброчесності. Це:

Заїчко Олена Вікторівна – суддя Харківського окружного адміністративного суду.

Маселко Роман Анатолійович – адвокат.

Мороз Микола Володимирович – доцент кафедри цивільного права НПУ ім. Ярослава Мудрого.

Талько В'ячеслав Валентинович – адвокат.

Інші кандидати визнані такими, які не відповідають професійним вимогам етики та доброчесності.

Вже будучи членом ВРП Роман Маселко продовжує зловживати процесуальними правами та штучно змінювати територіальну підсудність.

У Романа Маселка дуже специфічне відношення до конфлікту інтересів та неупередженості. Щоб це зрозуміти, варто послухати його співбесіду з Етичною Радою.

Дохід Роман Маселко отримує за рахунок грантів у розмірі 2 000 000 грн на рік, за аналіз роботи судів.

Тобто фактично професійний активіст.

У лютому 2019 року він придбав квартиру у Києві і його дружина позичила у рідної тітки Роми 440 000 грн, з них частину Роман Маселко повернув, але близько 300 000 грн ще винен. Сама позика не була нотаріально посвідчена.

Квартира оформлена на дружину як і позика, тому що його діяльність ніби ризикова. Дуже цікава яка саме, активіста і в чому тут ризики?

З подачею скарг від себе, але ніби в інтересах своїх ГО це ще одна цікава ситуація.

Він дуже цікаво проговорився, що певну інформацію він знаходив у зв'язку з діяльністю у Громадській раді доброчесності та звідти отримував інформацію, яку потім вже у власних інтересах використовував для подачі скарг.

Також він проговорився що у справах суддів Майдану він вже 8 років не отримує кошти, тобто за це раніше йому платили.

Роман Маселко повідомив, що з 2005 по 2016 роки працюючи у банку постійно проживав у місті Києві, але був зареєстрований у львівській області (місто Жидачів), за цей період місце реєстрації він не змінював.

Але маючи реєстрацію у львівській області, якимось чином використав право на приватизацію у Київській області на 12 соток землі під будівництво.


Навіщо тоді Україні така ВРП, і такі інституції, які не захищають права і свободи українців, а, навпаки, захищають права і свободи іноземців?

Автор : Микола Степаненко
Читайте також:
Світ
Ганну Ґутьєррес визнали винною в ненавмисному вбивстві українки Галини Гатчинс у жовтні 2021 року.
16 квітня, 11:28
Політика
Серед осіб, які хочу стати суддею КСУ за квотою президента є й начальник юридичного відділу НАБУ Ігор Ярчак.
12 квітня, 11:25
Політика
Суддя ліквідованого Окружного адміністративного суду міста Києва Літвінова, яка має чинний статус судді, є громадянкою російської федерації.
10 квітня, 09:03
Позиція
Грантоїди та «активісти» руйнують систему правосуддя в Україні
05 квітня, 14:20
Опінії
Не є таємницею, що судді навмисно затягують справу, бо є наказ тримати Романа Червінського у буцегарні. Це — єдина мета свавілля Зе-влади.
04 квітня, 13:46
Політика
Його відсторонили від здійснення правосуддя до набрання законної сили вироком суду у кримінальному провадженні.
04 квітня, 10:44