Називайте війну війною, бо від неї вже не втекти

Опінії
22.06.2022, 19:27
Називайте війну війною, бо від неї вже не втекти
Фото: Facebook

Далеко від зони бойових дій українці намагаються уникати згадок про війну. Ба більше, вони почали уникати навіть самого цього слова.

Український політичний діяч, блогер, публіцист

(Текст подано мовою оригіналу без скорочень і зі збереженням авторського стилю).

Я тут помітив, що багато людей у спілкуванні замінюють слово "війна" на евфемізми. Ну от, приміром, уривки з діалогу:

Коли "це все" розпочалося...

Після того, як "ця хрінь" закінчиться...

Після "цих подій"...

І так далі. Спочатку це мене відверто бісило. Ну, після яких, дідько, "цих подій"? "Ці події" – це війна!

Називайте її як хочете – "велика війна", "друга фаза війни", "повномасштабна війна", "люта війна", але згадуйте це слово, врешті-решт, бо задовбали. Але потім я зрозумів.

Це просто страх. Людям страшно, а страх – це нормальна реакція на жахливі події. Тому українці почали на підсвідомому рівні табуювати слово "війна".

Табу на слова – це не щось нове. Ви називаєте ведмедя ведмедем, тому що справжня назва ведмедя у наших пращурів була табу.

Люди боялися, що вони призвуть страшну істоту, назвавши її справжнім ім'ям, тому називали її евфемізмом: "той, хто їсть мед", "ведмідь". Воно з часом, ну, тобто у результаті процесу метатези, перетворилося на "ведмідь".

Аналогічний процес відбувався і з іншими страшними словами. Просто згадайте, скільки евфемізмів до слова "померти" ви знаєте. "Двинути коні", "заснути вічним сном" і все таке.

І вже точно ви всі знаєте найбільш відомий приклад табу на слово. "Той-Кого-Не-Можна-Називати" у всесвіті Гаррі Поттера.

Але до біса все це. Називайте речі своїми іменами. Називайте війну війною!

Просто, не бійтеся цього слова. Слово – це просто звук, а війна вже тут. Вона вже прийшла, і цього не змінити.

Називайте війну війною! Не ховайтеся від правди, якою б вона не була, бо щоби війна не прийшла знову, недостатньо не називати її ім'я.

Щоби війна не прийшла знову, потрібно буде дуже багато зробити. Потрібно буде зробити так, щоб армія була завжди найсильнішою і найсучаснішою на континенті, щоб у нас була далекобійна зброя, щоб український солдат ніколи й ні в чому не мав потреби.

Ось тоді війна не прийде. Тоді, і тільки тоді. Війни не буде тільки тоді, коли ворог буде боятися вимовити слово "українець". Щоб не накликати.

Читайте також:
Історія
13 грудня 1963 року відійшов у засвіти незламний Василь Симоненко. Поет з Україною в серці, який кинув виклик совєцькому режимові...
вчора, 19:25
Опінії
Для багатьох українців 1 грудня асоціюється виключно з кількома вітчизняними подіями, що визначили нашу долю. Естонці мають подібну історію.
01 грудня, 19:52
Історія
Більшовицькі окупанти змушували українських (за походженням) учителів до дій на боці організаторів Голодомору-геноциду. Випадків безліч.
22 листопада, 19:23
Історія
Гіркі жнива продовжуються... Ворог зовнішній і ворог внутрішній намагаються розірвати навпіл Україну, вкотре надуривши українців.
11 листопада, 07:16
Полтава
Незламний захисник України, народжений у Криму, поліг смертю хоробрих у березні на Донбасі. Свій спочинок він знайшов на Полтавській землі.
23 жовтня, 20:32
Політика
15 жовтня тюрки всього світу відзначають трагічну подію «Хәтер көне». Згадують у жалобі, як восени 1552 року орда Івана IV захопила Казань.
15 жовтня, 12:35