Чим корисне читання під час війни?

20 червня, 17:09
Чим корисне читання під час війни?

Зараз не всі можуть повернутися до звичного життя, зокрема до читання. Але є і ті, для кого книги стають розрадою, допомогою у складні часи.

Звісно, ви не повинні змушувати себе читати. Але якщо вас зупиняє лиш те, що це зараз не на часі – наступні аргументи можуть переконати вас у зворотному.

  • Читання відволікає.

Воно допомагає абстрагуватися від жахливої реальності й постійного читання новин та бодай на деякий час забути про війну. Можна взяти за звичку читати під час повітряної тривоги.

Це допоможе згаяти час та відволіктись від місця й ситуації, в яких знаходитеся. Коли довго читаєш, настає момент, коли існує лише книга і ти; такі моменти дуже корисні, аби перемкнутись.

  • Читання стимулює пізнання.

Деякі книжки – з історії, філософії, культури та політики – допомагають краще відрефлексувати те, що відбувається в Україні зараз. Книжки допомагають поглибити знання про становлення нашої нації, зрозуміти, які були передумови й причини кривавої війни, а часом навіть і заспокоїтися.

Власне, читання робить нас обізнаними Воно допомагає аналізувати, що в майбутньому допоможе відстояти свою точку зору в будь-якій історичній суперечці.

  • Читання зберігає психічне здоров'я.

Час за книжкою допомагає знизити тривожність, сфокусуватися на моменті тут і зараз та навіть краще спати. Читання знижує стрес.

Читаючи, немов ставиш на паузу всі турботи, починаєш більш методично дихати й ніби повертаєшся до звичного життя. Читання поновлює емоційний ресурс, допомагає мозку впоратися з невідомістю.

  • Читання додає сил і витримки.

Особливо це стосується книжок, які описують події, схожі на ті, що переживають зараз українці. Досвід тих, хто жив під час Другої світової, дає розуміння, що все закінчиться і ми зможемо все переосмислити й передати цей досвід далі.

Читаючи книжки, де є війна, приходить усвідомлення, що люди вже проходили через подібне. Заглиблюючися у зміст книги, читач відчуває подвійну емпатію до персонажа й асоціюєш себе з ним.

  • Читання нагадує, що життя триває.

Психологи радять за можливості повертатися до звичних ритуалів. І читання – одна з таких активностей, яка доступна зараз всім.

Це те заняття, що допомагає відчувати себе як у мирний час – коли можна було просто сісти й спокійно почитати книгу. Це ритуал, який допомагає знаходити часточку нормальності у своєму житті й нагадує, що життя продовжується навіть у війні.

  • Читання прокачує.

Книжки – чи не найпростіший спосіб навчатися нового навіть у бомбосховищі. А після війни отримані знання обов'язково знадобляться.

Читаючи ви здобуваєте нові знання і можете бути корисним для оточення. Фахова література завжди дає мотивацію для розвитку та поштовх рухатися в майбутнє.

Від себе додамо: українці, читайте на здоров'я та з користю для власного саморозвитку!

ДЖЕРЕЛО

Читайте також:
Життя
Коли ми чогось довго чекаємо, накопичується почуття емоційної втоми. Це природна функція людського організму.
25 червня, 07:56
Життя
Спілкуючися з рідними та друзями, які перебувають на фронті, можуть виникати сумніви, чи доречно розпитувати бійців про війну, чи ні.
10 червня, 18:12
Життя
"Останній Бастіон" завітав до Кіри Седих та поспілкувався з приводу стану психічного здоров'я українців в умовах пандемії COVID-19.
30.10.2021, 12:07
Життя
Батьки під час карантину працюють з дому. Діти також вдома. Як організувати день в умовах, коли діти буквально «сидять на голові»?
29.03.2020, 13:25
Життя
Звичка виникає після багаторазового повторення однієї й тієї ж дії – коли ця дія перестає вимагати вольових і пізнавальних зусиль.
вчора, 16:51
Життя
Вчіться поки є час. Його з кожним разом менше.
25 червня, 12:35