НАЗК перевірить декларацію ексчиновника Держказначейства Ігоря Вериги
На Полтавщині у колишнього посадовця Держказначейства виявили необґрунтовані грошові активи на 61 мільйон доларів
Полтавська обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконного збагачення та легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, в особливо великому розмірі колишнім начальником одного з відділів Головного управління Державної казначейської служби України у Полтавській області (ст. 368-5, ч. 3 ст. 209 КК України).
Наразі слідство перевіряє законність підстав набуття грошей, у тому числі від родичів, які займають державні посади в російській федерації, а також легалізацію майна.
Окрім цього, у рамках досудового розслідування в будинках, квартирах, гаражних приміщеннях і транспортних засобах, що перебувають у власності чи користуванні колишнього посадовця та його родичів, які мешкають на Полтавщині, проведено понад 30 обшуків.
Вилучено гроші, золоті пам’ятні монети, дорогоцінні годинники, мисливську і вогнепальну зброю, нагороди рф тощо.
Зібрані матеріали скеровані до НАЗК для проведення повної перевірки декларації посадовця.
Після отримання висновку вирішуватиметься питання про повідомлення особі про підозру.
Слідчі дії у кримінальному провадженні – ГУНП в Полтавській області, оперативний супровід – УСР в Полтавській області ДСР Національної поліції України.
У Національній поліції повідомили, що у межах кримінального провадження оперативники управління стратегічних розслідувань в Полтавській області та слідчі обласної поліції, виявили наявність необґрунтованих активів у колишнього начальника відділу Державного казначейства України в Полтавській області.
Відповідно до аналізу декларації посадової особи, у квітні 2023 року він, бувши на посаді, отримав у спадщину від матері банківські метали у злитках на суму 3 555 000 грн та майже 6 млн дол. та 420 тис. грн готівкою. Вже у жовтні 2023 року спадщину він отримує від батька понад 56 млн дол., 208,5 тис. грн та дорогоцінних металів на суму 34 500 000 грн.
Хоча насправді отримав у спадок від батьків гроші загальною сумою 700 тис. грн.
За наявними даними, ці кошти можуть належати його родичу з рф – генералу російських зс (Валерію Капашину), які той отримав від корупційних схем та використовував для фінансування «інвестиційних» проєктів в росії та на тимчасово окупованих території Луганської та Донецької областей, а керівник відділу допоміг йому їх легалізувати в Україні.
Нагадаємо, що екс-посадовець Полтавської міської ради та обласного казначейства Ігор Верига задекларував за 2023 рік 2,6 млрд грн.
Ігор Верига є братом полтавського підприємця Лева Вериги, який напередодні повномасштабної російсько-української війни разом зі своєю дружиною Оксаною, донькою російського генерала Валерія Капашина, втекли до рф.
У серпні 2023 року за матеріалами Служби безпеки арештовано українське майно російського генерал-полковника Валерія Капашина – начальника федерального управління з безпечного зберігання та знищення хімічної зброї при міністерстві промисловості та торгівлі рф.
До списку заблокованих активів входять більше ніж 20 комерційних об’єктів, понад 3 тис. квадратних метрів житлової нерухомості та 17 земельних ділянок на території Полтавщини.
У квітні 2022 року Держбюро розслідувань викрило масштабне відмивання коштів російського генерала Валерія Капашина через бізнес-партнера екснардепа іллі киви.
Про це повідомив прессекретар ТУ ДБР, розташованого у Полтаві, Олександр Білка.
За його словами, під час розслідування справи щодо державної зради колишнього народного депутата України іллі киви, працівники ДБР виявили майно російського генерала сумнівного джерела походження.
Нерухомість була оформлена на бізнес-партнерів колишнього народного депутата — родичів Валерія Капашина — російського генерал-полковника, начальника Федерального управління з безпечного зберігання та знищення хімічної зброї при Російському агентстві з боєприпасів. Серед виявленого майна — готелі, ресторани, земельні ділянки тощо, через які генерал відмивав кошти в Україні.
Оборудки з необґрунтованими активами проводилися через ланцюг підконтрольних комерційних структур, під виглядом ведення законної фінансово-господарської діяльності. Зараз правоохоронці перевіряють інформацію щодо причетності родичів до цих оборудок, а також причетність до вказаного майна іллі киви. Крім того, слідчі, встановлюють, чи могли ці об’єкти використовуватись ворогом для фінансування підривної діяльності проти України.